Yağışlar Pazar gününe kadar sürecek

Yağışlar Pazar gününe kadar sürecek.10078
  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç merkezleri ile atmosferin üst tabakalarında bulunan serin hava kütlesine bağlı olarak mevsim şartlarına uygun sağanak yağışların yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; bugün ve yarın yurdun güney ve doğu kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar Perşembe günü doğu kesimlere çekilecek.

Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni yağışlı sistem Pazar gününe kadar yurdun iç ve güney bölgeleri başta olmak üzere yurt genelinde mevsim şartlarına uygun sağanak yağışlara neden olacak. Hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (poyraz ) esen rüzgarlar nedeni ile mevsim normallerinin altında, güney ve iç kesimlerde ise sağanak

yağışlar ile birlikte mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgarın, halen yıldız ve poyrazdan orta kuvvette esmekte olan rüzgarların bu gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege'de, yarın Güney Ege ile yarın gece Marmara'da fırtınamsı rüzgar şeklinde (5 ila 7 bofor, 50 ila 60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious