Yağışlar yurt genelinde etkili olacak

Yağışlar yurt genelinde etkili olacak.10078
  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Yurdun büyük bir bölümünde yağışlar devam edecek. Yağışlar Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rüzgar güney ve güneybatı, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden orta, yağış anında kuvvetlice esecek.

Bugün akşama kadar yurtta hava Marmara bölgesi parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu sağanak yağışlı geçecek. İstanbul çok bulutlu, sağanak yağışlı 16 derece, Tekirdağ çok bulutlu 16 derece olacak.

Ege bölgesi çok bulutlu, yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde etkili olacak. İzmir çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 18 derece, Muğla çok bulutlu ve gökgürültülü sağanak yağışlı 19 derece olacak.

Akdeniz bölgesi parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Adana çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 25 derece, Antalya çok bulutlu 22 derece, Mersin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 23 derece olacak.

İç Anadolu bölgesi çok bulutlu ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar kuzeyinde etkili olacak. Ankara çok bulutlu, yer yer etkili sağanak yağışlı 16 derece, Eskişehir çok bulutlu, yer yer etkili sağanak yağışlı 16 derece olacak.

Batı Karadeniz bölgesi çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde etkili olması bekleniyor.

Bolu çok bulutlu, yer yer etkili sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 16 derece, Kastamonu çok bulutlu, yer yer etkili sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 14 derece olacak.

Orta ve Doğu Karadeniz bölgesi çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar iç kesimlerinde etkili olacak. Giresun çok bulutlu ve sağanak yağışlı 14 derece, Samsun çok bulutlu ve sağanak yağışlı 14 derece, Trabzon çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15 derece olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin kuzeyinde etkili olması bekleniyor.

Bitlis çok bulutlu 15 derece, Erzurum etkili sağanak yağışlı 11 derece olacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi parçalı ve az bulutlu geçecek. Diyarbakır parçalı bulutlu 24 derece, Siirt parçalı bulutlu 24 derece olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious