Yağışlı hava geliyor

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Havalar yağışlı, kavuran sıcaklıklar gidiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın yurdun kuzey ve batı kesimleri parçalı çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile akşam saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

Cuma günü yurdun kuzey ve iç kesimleri parçalı çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, öğle saatlerinden sonra Akdeniz bölgesi ile Afyon ve Kütahya çevreleri yağışlı geçecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeyinde etkili olması bekleniyor.

Tahminlere göre hafta sonunda ise kuzeydoğu bölgelerinde aralıklarla devam edecek yağışlar, özellikle orta ve doğu Karadeniz kıyılarında etkili olacak. Hava sıcaklığının yarın kuzeybatı kesimlerinde, Cuma günü kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede, 6 ila 10 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde görülecek etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

BAŞKENTTE CUMA GÜNÜ ETKİLİ OLACAK

Öte yandan başkentte hava bugün az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu geçecek, sıcaklık ise en yüksek 30 derece olacak.

Ankara’da yarın hava az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra genellikle parçalı, kuzey ve batı çevreleri çok bulutlu ve kısa süreli sağanak yağışlı, hava sıcaklığı gündüz en yüksek 17, gece ise 29 derece olacak.

Başkentte beklenen yağışlar etkisini 1 Eylül Cuma günü gösterecek. Cuma günü hava parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların Ankara genelinde etkili, sıcaklıkların gündüz en yüksek 14, gece 21 derece olması bekleniyor.

Cumartesi günü ise başkentlileri genellikle parçalı, kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu bir hava bekliyor. Aynı gün sıcaklığın gündüz en yüksek 11, gece 20 derece olacağı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious