Yağışlı hava kazaya sebep oldu, 2 kişi öldü

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Saruhanlı ilçesi yakınlarında direksiyon hakimiyetini kaybeden memur çift kanala uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı Beldesi girişinde yağmurdan ıslanan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden 45 YT 329 plakalı araç içi su dolu tahliye kanalına uçtu. Kazada Akhisar Özel Körfez Dershanesi'nde memur olduğu belirlenen araç sürücüsü Bünyamin Ateş (36) ve eşi Ayşe Ateş hayatını kaybetti.

Manisa istikametinden Akhisar istikametine gitmekte olan Bünyamin Ateş yönetimindeki 45 YT 329 plakalı araç, yağan yağmurla beraber kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Önce Hacırahmanlı Belediyesi'ne ait otobüs durağına çarpan araç, ardından da içi su dolu tahliye kanalına uçtu. Çevreden yetişen vatandaşlar tarafından kanaldan çıkartılan araçta iki kişinin cesedi çıkartıldı. Araçta 4 adet sağlık karnesi çıkması üzerine kanalda bir süre başka biri olup olmadığı araştırıldı.

Kaza anında tarladan dönen İsmail Kurutaş kazayı uzaktan gördüğünü belirterek, "Kaza olduğunda biz tarladan dönüyorduk. Aracın kanala uçtuğunu fark ettik. Belediyeye ait kepçe ile aracı su dolu kanaldan çıkarttık. İlk önce bayan çıktı, çıkarttığımızda yaşıyordu. Erkek olan ise ölmüştü. Ambulans geldiğinde bayanında öldüğünü öğrendik. Yağmur nedeniyle yol kaygandı. Herhalde fark etmediler" dedi.

Akhisar'da bulunan Özel Körfez Dershanesi'nde memur oldukları belirlenen Bünyamin ve Ayşe Ateş çiftinin geride Musa (13) ve Tolga (5) isminde iki çocuk kaldı. Balıkesir'in İvrindi ilçesi nüfusuna kayıtlı çiftin cenazeleri Saruhanlı Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, yetkililer de ailesine ulaşmaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious