Yağışlı hava yeniden geliyor

Yağışlı hava yeniden geliyor.11000
  • Giriş : 16.01.2009 / 15:26:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:38:33

Türkiye’nin batısı bugünden itibaren yağışlı havaya teslim olacak ve Balkanlardan soğuk hava gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- İstanbul'da akşama doğru hava hızla soğuyacak ve yağmur kuvvetlenecek. Yarın sıcaklık 5 dereceye inecek, Pazar hava açık.

- Ankara'da öğleden sonra yağmur var, Cumartesi günü hava soğuyacak ve yağış kuzeydeki ilçelerde sulu kara dönüşebilir.

- İzmir yağmurlu, hafta sonu yağış yok, pazar günü pus oluşabilir.

- Bursa Cumartesi öğle saatlerine kadar yağışlı. Adana bulutlanıyor, yarın daha soğuk geçecek.

Bugün;

İstanbul 12
Ankara 10
İzmir 15
Bursa 12
Adana 17 derece.

İŞTE BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

* Marmara'da hava kapalı ve yağmurlu. Yağış önce Trakya ve Çanakkale çevresinde öğleden sonra ise bölgenin genelinde görülecek. Bu akşam karayele dönecek rüzgar havayı hızla soğuturken, yağmuru da kuvvetlendirecek, gece su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı. Yarın sabah İstanbul-Bursa arası yine yağmurlu. Pazar günü ise hava açıyor. Edirne 8, Kocaeli 13 derece.

* İç Anadolu'da rüzgarın yönü yine lodos, Ankara, Eskişehir-Konya arasında yağmur var. Yarın ise soğuma bu bölgeyi de etkileyeceğinden, Eskişehir ve Sivas'ta kar bekleniyor. Eskişehir 7, Sivas 2 derece.

* Ege de yağmurlu; Muğla Denizli çevresinde daha kuvvetli yağacak, dikkatli olunmalı. Yarın yağış kıyılardan uzaklaşacak, ancak Afyon ve Kütahya'da hafif kar olabilir. Pazar günü gökyüzü açık ama hava puslu olacak. Muğla 12, Afyon 5 derece.

* Güneyde Akdeniz ve Gaziantep bulutlanıyor, bugün Antalya yağmurlu, yağmur Isparta'da daha kuvvetli yağabilir. Yarın güneyde yağış zayıf ama rüzgarlar soğuk eserek, sıcaklığı düşürecek. Bugün Antalya 17, Diyarbakır 12 derece.

* Doğu Anadolu'da hava açık olduğundan kuvvetli soğuk ve don devam ediyor. Sıcaklık bu gece de Erzurum'da 28 derece. Yarın Erzurum ve Van'da kar, Malatya ise karla karışık yağmur bekleniyor.

* Karadeniz bugün de ılık ancak gece gelecek soğuk hava yağış da getirecek. Cumartesi günü kıyılarda sağanak yağmur, Bolu, Kastomunu ve Gümüşhane boyunca ise kar bekleniyor. Trabzon 15, Samsun 17, Bolu 7 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*