Yağışlılar hafta ortasına kadar devam edecek

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Yurdun çeşitli yerlerinde etkili olan yağışlı hava, hafta ortasına kadar etkisini sürdürecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hava yurt genelinde yarın parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile hafif olmak üzere İç Anadolu'nun batısı (Afyon ve Kütahya çevreleri) yağışlı geçecek.

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.Yağışlı hava, Salı günü yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde etkisini sürdürmeye devam edecek, Yağışlar; yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Yağışlı hava, çarşamba günü yurdun doğu kesimlerine hareket ederken, yurdun batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışlar, yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmediği, sıcaklıkların çarşamba gününden itibaren tekrar artacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious