Yağız: Türkiye, diktatörlüğe doğru

Yağız: Türkiye, diktatörlüğe doğru.11855
  • Giriş : 08.01.2009 / 16:06:00

DSP Genel Sekreteri Süleyman Yağız, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında dün gerçekleştirilen gözaltıların, AK Parti'nin, ''Türkiye'yi tüm kurumlarıyla ele geçirme girişimlerinde gözünü kararttığını açıkça ortaya koyduğunu'' ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Yağız, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''Ergenekon'' soruşturması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bu soruşturmayla ''çok sinsi bir planın devreye sokulmak istendiğini'' savunan Yağız, ''Bu plan, Türkiye'de sistemin değiştirilmek istenmesidir'' görüşünü ifade etti.

Ortada bir suç veya suçlu varsa bunun mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini ancak bunun demokratik zeminde ve hukuk kuralları içinde yapılmasının zorunlu olduğunu vurgulayan Yağız, dünkü gözaltılarla yargı mensuplarında ''emekli olduğunda seni de Ergenekon'a dahil ederiz'' baskısı ve tehdidi oluşturulmaya çalışıldığını öne sürdü.

Süleyman Yağız, şöyle konuştu:

''Krizlerin odağı konumundaki AKP, sivil darbe girişimlerini sürdürmektedir. AKP, pervasızca sorun ve kriz üreten bir örgüt gibi çalışmaktadır. Dün yapılan son operasyon hamlesi AKP'nin Türkiye'yi tüm kurumlarıyla ele geçirme girişimlerinde gözünü kararttığını açıkça göstermiştir. Türkiye'de demokrasi ciddi tehdit altındadır ve çok büyük yara almıştır. Türkiye, bir diktatörlüğe doğru hızla sürüklenmektedir.''

Yağız, belli aralıklarla gerçekleştirilen operasyonların gündemde olması gereken diğer sorunların üzerini örtemeyeceğini ifade ederek, DSP'nin bu gidişe izin vermeyeceğini ve sivil darbe girişimlerini mutlaka etkisiz hale getireceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*