Yağlı güreş ağalığını Yunan işadamı aldı

Yağlı güreş ağalığını Yunan işadamı aldı.14959
  • Giriş : 22.05.2009 / 23:04:00

Çanakkale Kepez Yağlı Güreşleri'nde ağalığı Yunan iş adamı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çanakkale'nin merkeze bağlı Kepez Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 41.si düzenlenen Geleneksel Kepez Yağlı Pehlivan Güreşi'nin ağalığını, 70 bin TL veren Yunan iş adamı aldı.

Kepez Beldesi Stadyumu'nda düzenlenen güreşlere Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 170 güreşçi katıldı. Güreşe damgasını vuran gelişme ise başpehlivan değil, ağalık için yapılan açık artırmaya katılan Yunanistanlı iş adamı Anestis Milonays oldu.

Kıran kırana geçen açık artırmada 70 bin TL veren Yunan iş adamı, bu yılki ağalığı kazandı. Açık artırmanın sona ermesiyle eski ağa Burhan Üneş, Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ile yeni ağa Anestis Milonays, davul zurna eşliğinde güreş sahası içinde tur attı.

Turun ardından eski ağa Üneş'in geleneksel ağa kıyafetlerini giyen Milonays'a, Belediye Başkanı Mutan ağalık kupasını verdi. Çok az Türkçe konuşabilen Milionays, "Hepinizi seviyorum. Ben Yunanistan'dan geldim. Ben çok memnun kaldım bugün buraya geldiğime. Bir sonraki yıl yine geleceğim. Hepinizi çok seviyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*