Yağmur, eyleme mani oldu

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Savaş karşıtlarının eylemini yağmur vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendilerine "Savaş Karşıtları" adını varan yaklaşık 20 kişi, öğle saatlerinde İsrail Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Yapı Kredi Plaza önünde toplandı. Ellerinde İngiltere Büyükelçiliği, ABD Büyükelçiliği ve İsrail Büyükelçiliği'nin telefon numaralarını taşıyan eylemciler, kartondan yapılmış bir telefon maketi sembolik olarak telefon edecekleri sırada biranda bastıran yağmurun azizliğine uğradı. Eylem için güvenlik önlemi alan polis ekipleri ile konsolosluğun bulunduğu plazanın giriş kapısına sığınan eylemciler, ıslanmaktan kurtulamadı. Yağmur bitinceye kadar beklemek zorunda kalan eylemciler daha sonra basın açıklamalarına devam etti.

ABD, İngiltere ve İsrail konsolosluklarına tepkilerin iletilmesi gerektiği belirtilen açıkalamada şu ifadelere yer verildi; "2 milyon yıldır bu dünyada yaşayan insanlığa, insan olduğuna utandıran başta ABD olmak üzere, İsrail ve her daim destekçi İngiltere'nin İstanbul'daki konsolosluklarının yer ve telefonlarını açıklıyoruz. Vahşetin birebir sorumlusu olan ülkelerin temsilciliklerine hissettiklerinizi ve söylemek istediklerinizi bildirebilirsiniz, bildirmeliyiz de."

Açıklamanın ardından kartondan yapılmış telefon maketi ile eylemciler, konsoloslukları temsili olarak aradı. Eylemciler, meşgul çaldığı için yetkililere ulaşamadıkarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious