Yağmur, İstanbul'u resmen esir alacak

Yağmur, İstanbul'u resmen esir alacak.12524
  • Giriş : 22.11.2008 / 21:08:00

İstanbul'un çevre illerinde etkili olan sağanak yağışın, İstanbul'un batı kesimlerinden başlayarak il genelinde etkili olması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarıya'' göre, halen Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinde devam eden kuvvetli sağanak yağışın, İstanbul'un batı kesimlerinden başlayarak il genelinde etkili olması bekleniyor.

Halen güneybatı (Lodos) yönünden saatte 40-60 kilometre hızla esen rüzgarın, önce Trakya'da, gece saatlerinden itibaren İstanbul'da kuzey ve kuzeybatıya döneceği ve zamanla etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Açıklamada, kuvvetli rüzgarla beklenen etkili sağanak yağışın neden olabileceği olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Kentte hava durumunun yarın genelde parçalı bulutlu, kısa süreli ve aralıklı sağanak yağışlı olacağının tahmin edildiğini dile getiren Yıldırım, 25 Kasım salı gününden itibaren sıcaklıkların yükselerek mevsim normallerine döneceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*