Yağmur altında termal havuz keyfi

Yağmur altında termal havuz keyfi.7871
  • Giriş : 12.12.2008 / 16:33:00

Balçova Termal Tesisleri, bayram tatilinde alternatif dinlence mekanı oldu. İzmirliler Aralık ayı soğuğunda ve yağmurda, termal suyla dolu açık havuzda yüzdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balçova Termal Tesisleri, bayram tatilinde alternatif dinlence mekanı olurken, İzmirlilere Aralık ayı soğuğunda ve yağmurda, termal suyla dolu açık havuzda yüzme imkanı sağladı.

İskandinav ülkelerinden gelen yabancı turistler ile bayram tatilinde Balçova Termal Tesisleri'nde konaklayan yerli turistler ve tesisler bünyesindeki Aquacity Balçova Termal'e üyelikleri bulunan İzmirliler, jeotermal kaynaktan ısınan havuzlarda dinlenmeyi tercih etti.

Birinin ısısı 32 ile 34 derece, jakuzi adı verilen diğerinin ısısı ise 38 ile 41 derece arasında değişen havuzlar, düşen hava sıcaklıklarına ve yağan yağmura rağmen ziyaretçi çekti.

Havuza aboneliği olduğunu söyleyen Turan Avcıoğlu (39), her tatilde havuza geldiğini söyledi. Açık havuzu tercih ettiğini belirten Avcıoğlu, şunları kaydetti:
''Çevremdekilere de 'dışarıda yağmur yağıyor ama biz yüzüyoruz' diyorum. Asıl keyifli olan tarafı da bu. Kışın soğuğunda sıcak havuzda yüzmenin sağlık açısından da faydası vardır diye düşünüyorum.''

Yunanistan'da yaşayan Ayten Vasiliadis (65) de her sene 3 ay Türkiye'ye geldiğini, Türkiye'deki tatilini de Balçova Termal Tesisleri'nde geçirdiğini ifade etti.

Orman manzarası eşliğindeki açık havuz keyfinin kendisine ''yalancı cennet''i yaşattığını söyleyen Vasiliadis, kış da olsa herkese bu keyfi yaşamayı tavsiye ettiğini dile getirdi.

Tolga Ay (84) her sene bayram tatilinde havuza geldiğini söyleyerek, ''En keyifli zamanı zaten bu. Hiç soğuk gelmiyor bana. Hava soğuk da olsa havuzun sıcaklığı bize baharı yaşatıyor. Sağlığım açısından da çok faydalı'' dedi.

Aquacity Balçova Termal yetkilileri, açık ve kapalı havuzların bayram tatili süresince ziyaretçi kabul ettiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*