Yağmur bekleyen İstanbul'a 'dolu' sürprizi

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Küresel ısınma ve iklim değişiklikleri nedeniyle kış aylarında yeteri kadar yağış alamayan İstanbul, dün akşam saatlerinde bastıran dolu sürprizi ile karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özellikle Şişli ve Taksim bölgelerinde etkili olan yağış, sokakta bulunan vatandaşların şaşkın bakışları arasında yaklaşık 10 dakika sürdü. Yağan dolu tanelerinden korunmak için koşuştaran vatandaşların otobüs duraklarına akın etmesi ilginç manzaralar oluşturdu. Dolu nedeniyle Taksim Meydanı'nı kısa süre de olsa beyaza büründü.

Aylardır yağış bekleyen ancak bir türlü beklediği yağmuru ve karı göremeyen İstanbul, dolu sürpriziyle karşılaştı. Dün akşam 20:00 sıralarında başlayan ve kısa süre etkili olan yağışta özellikle Taksim Meydanı beyaza bürünürken, vatandaşların dolu tanelerinden korunmak için kaçışmaları dikkat çekti. Aniden bastıran ve yaklaşık 10 dakika süren dolu sürprizi sırasında vatandaşlar İstiklal Caddesi'nde ve meydandaki otobüs duraklarına sığınmaya çalıştı. Yağış sırasında Taksim Meydanı'nın beyaza bürünmesi meydanda bulunanlar tarafından ilgiyle izlendi.

Kısa süren yağışın ardından meydan yine eski halini aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious