Yağmur Bursa'yı felç etti

Yağmur Bursa'yı felç etti.12524
  • Giriş : 17.09.2008 / 18:08:00

Bursa'da aniden bastıran şiddetli yağmur, fırtınayla birleşince hayatı felç etti. Kent merkezinde çok sayıda evi ve alt geçidi su basarken, bir eve yıldırım düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'da aniden bastıran şiddetli yağmur, fırtınayla birleşince hayatı felç etti. Kent merkezinde çok sayıda evi ve alt geçidi su basarken, yıldırım düşmesi sonucu mutfağındaki kombisi patlayan kadın gözyaşlarına boğuldu. Vatandaşların imdadına itfaiye ve polis ekipleri yetişmeye çalıştı.

Kent merkezinde saat 16.45 sıralarında saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgarla birlikte yağan yağmur sebebiyle görüş mesafesi düşerken, bazı bölgelerdeki trafolar patladı. Kent merkezinde çok sayıda yere yıldırım düştü. Ulubatlı Hasan Bulvarı'nda yıldırım bir ev ile ağacın üzerine düştü. Evindeki kombisi bomba gibi patlayan Bedriye Akın ve kızı şaşkınlık içinde gözyaşlarına boğuldular.

Bazı bölgelerde trafoların patlaması sonucu elektrik ve telefon hatlarında kesinti meydana geldi. Ağaçları deviren fırtına ve yağış kent merkezindeki batçıklarla köprülü kavşaklarda rögarların tıkanmasıyla araç sürücülerini yolda bıraktı. Mahsur kalan sürücülere vatandaşlar ve itfaiye yardım etti. Altgeçitleri de su basması sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşadılar.

Yağmurdan 15 dakika sonra ise kentte güneş açmasıyla birlikte gökkuşağı görüntüsü ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*