Yağmur doğuyu da batıyı da esir aldı

Yağmur doğuyu da batıyı da esir aldı.12548
  • Giriş : 09.07.2009 / 22:33:00

Erzurum, Tekirdağ ve Edirne'de etkili olan sağanak nedeniyle bazı evler su altında kaldı ve ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


ERZURUM

Edinilen bilgiye göre, Erzurum'da yaklaşık bir saat süren yağış, yaşamı olumsuz etkiledi.

Yıldızkent ve Dadaşkent semtlerinde bazı binaların bodrum katları sular altında kalırken, yollarda aşırı su birikmesi de araç trafiğinde aksamalara neden oldu.

Erzurum-Çat kara yolunun tek şeridi ile İstasyon Caddesi'ndeki bir kavşak, aşırı su birikmesi nedeniyle bir süre ulaşıma kapalı kaldı.

Belediye ekipleri sular altında kalan evlerde ve yollarda suyu boşaltmak için çalışma başlattı.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da aniden bastıran ve yaklaşık iki saat süren yağış sırasında, zaman zaman dolu etkili olurken, Aydoğdu Mahallesi Şabanzade Sokak üzerinde bulunan metruk bir ahşap bina da kısmen çöktü.

Kınalı'yı İpsala'ya bağlayan uluslararası kara yolunun kent merkezindeki sahil yolu, araçların su birikintilerinde hareket edememesi nedeniyle trafiğe kapandı.

Sahil yolu ve kentin muhtelif yerlerinde çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana gelirken, yağmurda araçlarının içinde mahsur kalan vatandaşlar, kara yolları, itfaiye ve polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Sağanak sırasında araçlarının içinde fenalaşan vatandaşlara da sağlık ve polis ekipleri müdahale etti.

Perşembe Pazarı'ndaki tezgahlar yağış sırasında devrilirken, tüm sebze ve meyveler, cansız mankenler ile tezgahlar sahil yoluna sürüklendi.

AA muhabirinin, Meteoroloji İşleri Tekirdağ Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kent merkezinde metre kareye 61,2 kilogram yağış düştü.

Yetkililer, yağışların bu gece ve yarın da gök gürültülü, yer yer sağanak şeklinde görüleceğinin tahmin edildiğini kaydettiler.

EDİRNE

Edirne'de güneşli bir havanın ardından akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren sağanağa hazırlıksız yakalanan Edirneliler, zor anlar yaşadı.

Bazı vatandaşlar yağmurdan korunmak için binaların korunaklı bölümlerini seçti, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, Edirne Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler önlem alırken, trafik polisleri de sıkışıklık yaşanabilecek kavşaklarda sürücüleri yönlendirdi.

Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, bugün hava sıcaklığının en yüksek 32 derece, nem oranının ise yüzde 66 olarak ölçüldüğünü ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların hafta sonuna kadar devam edeceğini belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*