Yağmur geliyor!

Yağmur geliyor!.14308
  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde etkili olan yağışlı havanın bugün etkisini kaybetmesi, ancak batı bölgelerinin bugün yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesinin tahmin edildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün sabah saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de başlayacak yağışların, zamanla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin doğusu dışında tüm yurtta devam etmesi bekleniyor.

Yağışların yarın Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında etkili olmak üzere yağmur, Trakya ve İç Ege'de karla karışık yağmur, gece Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısında kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Rüzgarın, Marmara'da kara yelden, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'da lodostan kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklılarının, yarın yurdun kuzeydoğu kesimlerinde, salı günü batı bölgelerinden başlamak üzere tüm yurtta 3 ila 5 derece artması tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yarın beklenen etkili sağanak yağışlar ile salı günü Marmara ile yurdun iç ve doğu bölgelerinde sabah saatlerinde görülecek yoğun sise karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious