Yağmur hayatı felç etti

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Sakarya'da sağnak yağış hayatı felç etti, yıldırım düşmesi sonucu 1 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakarya'da gece saat 02.00 sıralarında bastıran sağanak yağış, hayatı felç etti. Gök gürültülü bir şekilde yağan yağmurla birlikte çakan şimşekler 2 ağacı devirdi. Çok sayıda yıldırım düşmesi sonucu şehre zaman zaman elektirik verilemedi. Ayrıca Emirler Köyü'nde Ayşenur Balcı isimli 7 yaşındaki bir kız çocuğu, yıldırım düşmesi sonucu yaralandı. Sakarya Devlet Hastanesi çevresi ise sular altında kaldı. Hastane personeli Acil Servis'e su girmemesi için büyük çaba harcadı. Acil servisin önüne kum torbalarından set yapılarak içeriye su girmemesine çalışıldı. Acil Servis'teki hastalar ise bir kaç metre uzaklıkta olan yağun bakıma, ambulansla taşındı. Bu arada gece rahatsızlanan hastalar da sulardan geçerek acil servise ulaştı.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi hastane bahçesindeki suları pompa ile tahliye etmeye çalıştı. Bu arada yıldırım düşmesi sonucu devrilen ağaçlar yolları trafiğe kapattı. Sakarya Devlet Hastanesi önünde devrilen ağaç, motorlu testerelerle parçalanarak yol ulaşıma açıldı. Bu arada hastane başhekimi Ömer Durak da hastaneye gelerek daha önce 2 kez su basan hastaneyi su basmaması için alınan tedbirleri yerinde inceledi. Ayrıca hastane karşısında bulunan eczaneleri de su bastı.

CADDE VE SOKAKLAR NEHİRE DÖNDÜ

Bu arada şehirdeki cadde ve sokaklar nehire döndü. Tekerlek boyutunu aşan sularda araçlar güçlükle ilerledi. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi yollardaki suları da tahliye etmek için büyük çaba harcıyor. Yağışın verdiği zararlar yetkililer tarafından araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious