Yağmur İstanbul'u vurdu!

Yağmur İstanbul'u vurdu!.10775
  • Giriş : 16.07.2008 / 13:06:00

İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağmurun etkisinde..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, öğle saatlerinde İstanbul genelinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağını bildirmişti. Meteoroloji’nin uyarıları gerçek oldu.

İstanbul sabah saatlerinden itibaren kapalı bir hava yaşıyordu. Saat 10:00 sularında Çerkezköy, Silivri ve Büyükçekmece çevrelerinde etkili diğer yerlerde hafif şekilde yağmur yağışı görülmüştü.

Ardından 12:00 sularında yağmur tüm kentte etkisini arttırdı. Gökgürültüsü ve şimşeklerin görüldüğü yağış, İstanbulluları şaşırttı.

Uyarılarda, yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek yıldırım, su baskını, kısa süreli kuvvetli rüzgar ve dolu gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji’nin uyarısında ayrıca da, dolu yağışının da görülebileceği belirtilmişti. Ancah henüz doluyla ilgili bir bilgi gelmedi.

Sürpriz yağmur ile birlikte sıcaklık hissedilir derecede düştü. Mevsim normallerinin de altına inen sıcaklık, 25-28 derece olarak ölçüldü.

Yağışlar yarın da devam edecek. Öğlene kadar aralıklı olarak etkili olduktan sonra bitecek. Cuma günü sıcaklık yeniden mevsim normallerine yükselecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*