Yağmur Komşu'da can aldı

Yağmur Komşu'da can aldı.13283
  • Giriş : 18.11.2007 / 17:57:00

Yunanistan'da son iki günde etkili olan şiddetli yağışlar yaşamı felce uğrattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yunanistan'da son iki günde etkili olan şiddetli yağışlar yaşamı felce uğratırken, başkent Atina yakınlarında sel sularına kapılan bir kişinin öldüğü bildirildi.

Yunan televizyonları, Atina yakınlarındaki Megara bölgesinde ölen kişinin yabancı uyruklu bir işçi olduğunu duyurdu. Ülkenin büyük bölümünde etkili olan dolu ile karışık sağanak yağışlarda, Mora yarımadasında geçen yaz yaşanan orman yangını felaketinde zarar gören İlia bölgesi ile Kavala ve Drama illerinde binlerce dönüm arazinin su altında kaldığı, çok sayıda ev ve iş yerinin sel sularından zarar gördüğü bildirildi.

Viotia ilindeki Lutofiyu bölgesinde meydana gelen kasırganın da çok sayıda yerleşim biriminde büyük çapta maddi hasara yol açtığı belirtildi. Bu arada, bölgedeki akarsuların taşma olasılığına karşı Batı Trakya'daki Rodop ve Meriç illerinde olağanüstü hal ilan edildi.

Yunanistan'da dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağışlarda, Gümülcine'de Türklerin yaşadığı Kalkanca mahallesinde 100'ün üzerinde ev sular altında kalırken, mahalle sakinlerinin büyük bölümü geceyi belediyeye ait bir spor salonunda geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious