Yağmur Türkiye'yi esir aldı

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Şiddetli yağmur Eskişehir'de de hayatı felç etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağaçları kıran yoğun yağmur ve fırtına nedeniyle hazırlıksız yakalanan vatandaşlar yollarda mahsur kaldı, trafik aksadı.

Şehiriçi ulaşımı sağlayan tramvayların durması nedeniyle belediye otobüsleri vatandaşların ulaşımını güçlükle sağladı. Su baskınları nedeniyle yıkılma tehlikesi bulunan bazı evler ise boşaltıldı.

Eskişehir'de yaklaşık 2 saat süreyle bardaktan boşanırcasına yağan yağmur nedeniyle bir çok cadde ve sokak sular altında kaldı. Aniden bastıran yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise zor anlar yaşadı.

Binaların altına ve işyerlerine sığınan vatandaşlar uzun süre buralarda mahsur kaldı. Yağmur nedeniyle su baskınları yaşandı. Şehrin birçok noktasında çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı. Bazı ev ve işyeri sahipleri de su baskınına karşı yoğun mücadele verdi. Vatandaşlar tıkanan logar kapaklarını yerlerinden sökerek suyun kanalizasyona akmasını sağlamaya çalıştı. Şiddetli yağmur ve fırtınaya dayanamayan ağaçlar da kırıldı. Su baskınları nedeniyle bazı evlerde ise yıkılma tehlikesi görüldü. Bunun üzerine polis ekipleri evleri boşalttı. İtfaiye ekipleri de su baskını olan yerlerde boşaltma işlemine başladı. Şiddetli yağmur nedeniyle şehirde toplu ulaşımı sağlayan tramvaylar da durdu. Duraklarda yığılmaların yaşanması üzerine belediye otobüsleri devreye sokuldu ve ulaşım otobüslerle güçlükle sağlanmaya çalışıldı.

Sular altında kalan cadde ve sokaklarda da araç trafiği güçlükle sağlanabildi. Bu arada ıslanmayı tercih eden bazı vatandaşlar ise yağmura aldırmadan yollarına devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious