Yağmur yağıyor Zeki Kemal'in neyine

Yağmur yağıyor Zeki Kemal'in neyine.12369
  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde sabah saatlerinde aniden bastıran yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşe gitmek isteyen ve sahilden geçen vatandaşlar ise su birikintilerinin içerisinde zor anlar yaşarken bazı araçlar bozuldu. Yürümek zorunda kalan vatandaşlar ise ayakkabılarını çıkartarak su birikintilerinden geçmek zorunda kaldı. İskenderun sahil kordonunda biriken suların tahliyesi için belediye ekipleri sabahın eken saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde çalıştı.

İskenderun sahilinde emekliler parkı olarak bilinen parkta uyuya kalan Zeki Kemal adında yaşlı bir vatandaş ise yağmura aldırış etmeden serin havanın da rehaveti ile uyumaya devam ederken çevredeki vatandaşlar yaşlı adamı uyarmaya çalıştı.

İskenderun belediye sahili alt yapısı yapıldığı için belediye ekiplerinin 2 saat süren çalışmaları sonrası sular tahliye edilerek trafik akışı normale döndü.

İskenderun Antakya yolu üzerinde bulunan TEDAŞ binası da aniden bastıran yağmurdan nasibini aldı. Sabah erken saatlerde gelip kuyruk çilesi yaşamak istemeyen vatandaşlar fatura ödemek için Tedaş'a geldiklerinde su engeli ile karşılaştı.

Duvarlara tutunarak adeta canbazlık yapan vatandaşların bazıları faturalarını yatıramadan geri döndü. TEDAŞ'a bağlı ekipler ise su birikintilerinin tahliyesi için yoğun bir şekilde çalıştı. Elektrik faturası ödemeye gelen Miyese Tanrısever ise "Fatura yatırmaya geldik ama maalesef yatıramadık her taraf sular altında. Yazın böyle kışın nasıl olacak bakalım" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Yağan yağmur ile İskenderun Adana yolu üzerinde yol yapım esnasında toprak kayması meydana geldi. Toprak kaymasının ardından karayolları ekibinin çalışmaları sonucu yol trafiğe açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious