Yağmur yağmasın diye 4 milyon dolar harcayacaklar

Yağmur yağmasın diye 4 milyon dolar harcayacaklar.14056
  • Giriş : 03.04.2008 / 12:39:00

Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’na karşı kazandığı zaferin yıl dönümünün kutlandığı 9 Mayıs Zafer Bayramı’nı Kızıl Meydan’da kutlamak isteyen Rusya yağmur yağmasın diye kesenin ağzını açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’na karşı kazandığı zaferin yıl dönümünün kutlandığı 9 Mayıs Zafer Bayramı’nı Kızıl Meydan’da yapılacak görkemli geçitle “gövde gösterisi”ne dönüştürmeye hazırlanan Rusya, olumsuz hava şartlarının bu güne gölge düşürmemesi için kesenin ağzını açtı. Moskova Belediyesi, 9 Mayıs’ta ve 7 Eylül Şehir Günü’nde başkentin üzerindeki yağmur bulutlarını dağıtmak için 99 milyon ruble (yaklaşık 4 milyon 100 milyar dolar) bütçe ayırdı.

Moskova’da her 9 Mayıs’ta yağmur yağmasını önlemek için uçaklar şehrin üzerindeki bulutları dağıtıyor. Ancak bu sene Kızıl Meydan’da “Rusya’nın yeniden ayağa kalkışı”nı simgeleyecek görkemli askeri geçidin sorunsuz tamamlanması için harcamalar da arttırıldı.

İnterfaks ajansının bildirdiğine göre Moskova Belediyesi, 9 Mayıs Zafer Günü ve 7 Eylül Şehir Günü’nde yağmur yağmasını önlemek için 99 milyon ruble harcanmasını kararlaştırdı.

Kızıl Ordu’nun Hitler Almanyası karşısındaki nihai zaferini ilan edişinin yıl dönümünün kutlandığı 9 Mayıs Zafer Günü’nde Kızıl Meydan, 8 binden fazla askerin, yüzlerce aracın, tankların, füzelerin ve yeni silahların sergileneceği son yılların en görkemli geçidine sahne olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious