Yağmura teravihte yakalandılar

Yağmura teravihte yakalandılar.5278
  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Kadir Gecesi'ni ihya etmek için camilere akın eden vatandaşlar, teravih namazı sonrası yağmura yakalandı. Aniden bastıran yağışlı hava Diyarbakırlıları hazırlıksız yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni ihya etmek için vatandaşlar, Diyarbakır camilerini doldurdu. Yatsı namazının ardından kılınan teravih namazı sonrası evlerine gitmek için yola koyulan vatandaşlar, yağmur sürpriziyle karşılaştı.

Bir anda bastıran yağmur, Diyarbakırlıları hazırlıksız yakaladı. Kimi vatandaşlar ıslanmamak için sağa sola koşarken, kimileri ise binaların saçaklarının altında durmayı tercih etti.

Gece boyunca aralıklarla yağan yağmur, sabah saatlerinde de devam etti. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte işyerlerine gitmek için yola koyulan vatandaşlar, ıslanmamak için zor anlar yaşadı.

Kimileri evlerinden çıkarken şemsiyesini yanına alırken, kimi vatandaşlar ise şemsiyesiz dolaşmanın bedelini ıslanmakla ödedi. Duraklara sığınan vatandaşların yanı sıra, yağmura rağmen bisiklet ve motorsikletle işlerine gitmeyi tercih edenler de oldu.

Türkiye'nin güney ve iç kesimlerinde yağmur bugün de devam ediyor. Cuma-Pazartesi günleri arasında batıdan itibaren hava açarken, sıcaklığın yükselmesi bekleniyor.

Akdeniz'de Antalya'da şiddetini azaltan yağmur, bölgenin doğusunda kuvvetli yağıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesin'de ise hava parçalı ve çok bulutlu.

Bölgede bugün aralıklarla yağmur yağması bekleniyor. Parçalı çok bulutlu bir havanın yaşanacağı Diyarbakır'da hava sıcaklığının bugün ortalama 25 derece olacak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious