Yağmurlar yeniden başlayacak

Yağmurlar yeniden başlayacak.12524
  • Giriş : 03.10.2008 / 13:09:00
  • Güncelleme : 03.10.2008 / 12:45:08

Sıcaklık tüm yurtta artmıştı. Lodos bugün batı kesimlere yağış getirecek ancak sıcaklık düşüşü beklenmiyor. Pazar günü iki kesimde kuvvetli yağış olasılığı var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pazar günü batı ve kuzey kesimlerde daha kuvvetli yağış olasılığı var. İstanbul'da bugün ve cumartesi günü aralıklı, pazar günüyse sağanak yağmur olacak.

Ankara ve İzmir'de sıcaklık artıyor. Lodos, İzmir'e yağmur getirecek ve haftasonu çok sert esecek. Adana'da sıcaklık biraz daha arttı. Çanakkale'de pazar günü hızlı serinleme ve kuvvetli yağmur olasılığı var. Doğu Anadolu'da sıcaklık artışa geçiyor. Güneşli hava bölgede 5 gün kalacak. Doğu Karadenizíde bulutlar dağılıyor, 3 gün boyunca sıcaklık artacak. Pazar günü Batı Karadeniz ve Marmara'ya gidecekler dikkat, sağanak yağmur olacak.

İSTANBUL'DA 42 GÜNLÜK SU BİRİKTİ

Susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kalan İstanbul, son yağmurlarla biraz olsun rahatladı. Yüzde 13 seviyelerine kadar gerileyen doluluk oranları, yüzde 25.38'e kadar yükseldi. Yağmurlar, İstanbul barajlarına kentin 42 günlük su ihtiyacına denk düşen 84 milyon metreküp su bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*