Yakalanacaklarını anlayan hırsızlar çaldıkları parayı iade etti

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Çorum'un Alaca ilçesinde bir çiftçiden yaklaşık 50 bin YTL çalan hırsızlar, yakalanacaklarını anlayınca şahsın davadan vazgeçmesi kaydıyla çaldıkları parayı iade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık bir ay önce Alaca ilçesinde Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran H.D. isimli çiftçi, kendisi ve 7 arkadaşının 2005 yılında sattıkları pancarların parası olan toplam 49 bin 500 YTL'nin çalındığını iddia etti. Bankadan çektiği parayı otomobiline bıraktığını belirten H.D, bir süreliğine aracının başından ayrılması sonucu, aracın içerisinde bulunan paranın çalınmış olduğunu söyledi. Alaca Emniyet Müdürlüğü'nün ilçedeki kameralar yardımıyla başlattığı soruşturma sürerken, H.D, Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetini geri aldı.

Polisin başlattığı soruşturma sonrası hırsızların kendisini aradığını öne süren H.D, "Kendilerini yakalatmaması ve şikayetini geri alması halinde, parayı iade edeceklerini" söylediler diyerek, bu teklifi kabul ettiğini kaydetti. H.D, daha sonra hırsızlarla buluşarak, otomobilinden çalınan paranın tamamını geri aldığını dile getirdi.

Şahsın hırsızlarla anlaşması nedeniyle harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü, şahıs hakkında "şüphelilerin saklanması" suçundan dava açtı. Olayla ilgili bilgi veren İlçe Emniyet Müdürü Ömür Ceylan, hırsızlardan gelen talep doğrultusunda anlaşmaya varan H.D.'nin suçluları yakalatabilecekken polise yardımcı olmadığını ve hakkında dava açıldığını söyledi. "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" fikrinin geçmişte kaldığını ifade eden Ömür Ceylan, Adanalı oldukları belirlenen ve çete gibi faaliyet gösteren suçluların yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious