Yakalanan bombacının kimliği

Yakalanan bombacının kimliği.13435
  • Giriş : 08.01.2008 / 16:23:00

Diyarbakır'da yakalanan zanlının, bombayı patlatan kişi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zanlının Diyarbakır'ın Kulp ilçesi nüfusuna kayıtlı E.P. (23) olduğu belirlendi.

3 Ocak günü askeri personeli taşıyan sivil servis aracının geçişi sırasındaki patlamayla ilgili dün gerçekleştirilen operasyonda, saldırının faili olduğu tespit edilen E.P, Diyarbakır kent merkezinin Kayapınar beldesinde yakalandı.

E.P'nin saldırıda kullanılan bombaların konduğu otomobili satın alan kişi olduğu ve şahsın, otomobili alırken kullandığı paraların üzerindeki parmak izinden yakalandığı bildirilirken, E.P'nin saldırı sırasında bombaları patlatan kişi olduğu kaydedildi.

E.P'nin 2002 yılında terör örgütü PKK'nın propagandasını yapmak suçundan gözaltına alındığı ve bu suçtan dolayı 5 ay cezaevinde tutuklu kaldığı, zanlının cezaevinden çıktıktan sonra Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına giderek uzun süre bomba eğitim aldığı ve daha sonra Türkiye'ye gelerek saldırıyı yaptığı ortaya çıktı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saldırı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında E.P. dışında 6 kişinin daha gözaltına alındığı ve bunların sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Diyarbakır'ın Yenişehir semtinde askeri servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada 6 kişi ölmüş, 67 kişi yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious