Yakalanan PKK'lı teröristten şok itiraf

Yakalanan PKK'lı teröristten şok itiraf.7540
  • Giriş : 23.09.2008 / 07:07:00
  • Güncelleme : 22.09.2008 / 21:43:51

Diyarbakır'da yakalanan bir PKK'lının itiraflarıne göre örgüt kimyasal ve biyolojik silah eğitimi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda PKK terör örgütü adına silahlı faaliyet yürüten İran uyruklu F.R.'nin örgütten kaçarak geldiği Diyarbakır'da DTP il binasına gidip yardım istediği, ancak bir çay bahçesinde yakalandığı ortaya çıktı. Tutuklanan F.R. itiraflarda bulundu.

"DTP'LİLER YARDIM ETTİ"

Şırnak'taki Küpeli Dağı'ndan kaçarak Siirt'in Eruh İlçesi'ne, buradan da otobüsle Diyarbakır'a gelen İran uyruklu 22 yaşındaki 'Şiyar' kod adlı PKK'lı F.R.'nin 2 Eylül günü Diyarbakır'daki DTP il binasına gittiği, buradaki görevlilerden yardım istediği, ancak daha sonra bir çay bahçesinde otururken yapılan ihbar sonucu yakalandığı ortaya çıktı.

"ŞIRNAK KIRSALINDA 500 PKK'LI VAR"

Örgütün taktik değiştirip sıcak çatışmadan ziyade bombalı ve mayınlı saldırılara yönelmesi nedeniyle örgüt mensuplarına daha çok çekmeli-basmalı mayınlama, uzaktan kumandalı ve biyolojik, kimyasal bomba türü eğitim verildiğini anlatan F.R. şöyle devam etti: "Türkiye metropollerine gönderilen örgüt mensuplarının büyük bölümünün eylem yapamadan yakalanması nedeniyle örgüt kısa süreliğine şehirlere bombacı göndermeyi durdurdu. Şırnak kırsalında şu anda 500 PKK'lı var. Örgüt son dönemde darbe alınca savunmasını güçlendirmek ve misilleme amaçlı metropol kentlerde sansasyonel eylemlere ağırlık verdi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*