'Yakında mesleklerimiz elimizden gidecek'

  • Giriş : 02.03.2006 / 00:00:00

Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu toplantısından sonra konuşan Başkan Özhan Canaydın, "Sahalarda meydana gelen olayları büyümeden kapatalım.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Balgat'taki ofislerinde Özhan Canaydın başkanlığında biraraya gelen Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, yaptığı toplantıda çıkacak yeni vergi yasası hakkında Maliye Bakanlığı'na görüş sunulması ve son haftalarda sahalarda, tribünlerde yaşanan şiddet olayları konularını ele aldı.

Toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği Başkanı Canaydın, sahalardaki olayların Futbol seyircisi dahil devleti, kolluk kuvvetlerini ve kendilerini üzdüğünü ifade etti.

"Yaşanan olaylara mutlaka bir çare bulmamız lazım. Bu yolda, Kulüpler Birliği Başkanı olarak, basın mensuplarının da yardım ve desteklerini bekliyorum" diyen Canaydın, olayların büyütülmemesi gerektiğini vurguladı.

Canaydın, özellikle televizyon ekranlarından bu tür şiddet görüntülerinin sürekli ve uzun uzun verilmesinin, taraftarları tribünlerden uzaklaştırdığının altını çizerek, "Lütfen. Bu hepimizin ekmek parası, hepimizin sevdiği bir iş. Lütfen yardımcı olun. Olayları büyütmeden kapatalım ve bu işin peşinde şiddetle takipçi olalım. Mesleklerimiz elimizden gidecek, hobilerimiz elimizden gidecek. Türk Futbolu böyle giderse kötüye gidecek" diye konuştu.

Kulüp yöneticileriyle görüşmeler yaptığını ve şiddet konusunu konuştuklarına işaret eden Özhan Canaydın, basın mensuplarının da bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: "Aman sizler de basın olarak lütfen! Çektiğiniz kötü olay, iyi bir kare olabilir. Ama elinizi vicdanınıza koyun. Türk futbolu, seyircisi ve basını adına onu afişe etmeyin lütfen. Sizden isteğim bu. Çünkü, güç alıyorlar. Gazetelerde çıkan bu olaylar, büyük puntolarla yazılan yazılar, provokatörlere güç veriyor. Lütfen yardımcı olun. Hep beraber bu kötülüklerin üstesinden gelelim. Hepinize teşekkür ediyoruz."

Bunun yanısıra, yeni çıkacak olan vergi yasası ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı'nın Kulüpler Birliği'nden görüş istediğini açıklayan Başkan Canaydın, bu konuyu görüşmek üzere Maliye Bakanlığı'na gideceklerini söyledi.

Yönetim Kurulu toplantısına Özhan Canaydın'ın yanısıra, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Ergun Gürsoy, Ankaragücü Asbaşkanı Mümtaz Karakaya, Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, Malatyaspor Kulübü Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve Vestel Manisaspor Asbaşkanı Kenan Yaralı katıldı.

Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu, yaklaşık 2 saat süren toplantıdan sonra, Müsteşar Hasan Basri Aktan ile görüşmek üzere, Maliye Bakanlığı'na gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious