Yakıtsız motor

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

Denizli'de ilkokul mezunu Fahri Akan, yakıta ihtiyaç duymadan, kesintisiz ve bağımsız enerji üretebilen bir makine icat ettiğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sistemi kurmak için altı ay çalıştığını ifade eden Fahri Akan, buluşunu normal bir jeneratörün motorunu değiştirerek başladığını vurguladı. Akan, "Bunun motoruna elektrik motoru ve birde güç kaynağı taktık. Sistem güç kaynağından 30 saniye elektrik aldıktan sonra devreye giriyor. Daha sonra alternatörden aldığı elektrikle besleniyor. Yani başlangıçtaki 30 saniye dışında dışarıdan hiç elektrik verilmiyor. Böylece sistem çalışıyor. Bu dünyada olmayan bir şey." dedi.

Elektrik mühendislerinin fizik kurallarında kendisine 'Elekrik üretmek için bir verirsen 0,8 elektrik alırsın.' dediklerini belirten Akan, şöyle devam etti: "Bizim cihazımızda bir verip üç alıyoruz. Bu fizik kurallarına aykırı bir icat. Konuştuğumuz elektrik mühendisleri 'böyle bir şey olamaz' dedi. Ancak çalıştığını gördükten sonra 'olabiliyormuş' dediler."

Geliştirdiği cihazı yakın bir zamanda bir tekstil firmasına kuracağını anlatan Akan, "İşte makine burada. Böyle bir şey olamaz diyen varsa buyursun gelsin, çalıştığını görsün." diyerek meydan okudu.

Akan, cihazın bir şehre veya ülkeye yetebilecek elektrik enerjisini üretecek şekilde tasarlanıp yapılabileceğini savunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious