Yakup Kılıç bronzda kaldı!

Yakup Kılıç bronzda kaldı!.11621
  • Giriş : 22.08.2008 / 09:21:00

Pekin 2008'de boksta final arayan Yakup Kılıç yarı final maçında Ukraynalı Lomachenko ile karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

57 kiloda boksta yarı finalde mücadele eden Yakup Kılıç, Ukraynalı Dünya ikincisi Vasyl Lomachenko karşısında final vizesi aradı.

Sağ kolunda sakatlık olan Yakup ilk turu bay geçtikten sonra 2. turda Japon ve çeyrek finalde de Cezayirli rakibini devirerek Ukraynalı'nın karşısına çıktı.
İlk raundda puanları toplayan Ukraynalı olurken, Vasyl Lomachenko 2-0'lık bir avantajla 2. raunda başladı. İkinci raunda da pasif bir oyun sergileyen Yakup rakibinin direkleri karşısında cevapsız kalırken Ukraynalı 2 puan daha alarak maçı 4-0'a taşıdı.

3. raunda büyük bir avantajla giren Ukraynalı pres yapmaya devam etti. Yakup kolundaki sakatlığın da etkisiyle istediklerini yapamazken Lomachenko durumu 6-0'a taşıdı. Yakup ise ilk puanını 3. raundun son dakikasında alarak maçı 6-1'e taşıdı. Lomachenko ise 3. raundun son 5 saniyesinde yaptığı kombineyle maçı 8-1'e alarak farkı açtı.

1.77'lik Yakup maç boyunca kendisinden kısa olan Ukraynalı (1.69) karşısında uzun boy ve kol avantajını kullanamazken mücadeleden 10-1 yenik ayrıldı ve Lomachenko adını finale yazdıran isim oldu.

Yakup ise yarı finalde Pekin serüvenini tamamlarken bronz madalyanın sahibi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*