Yalçın Doğan'ın yalanı ortaya çıktı

Yalçın Doğan'ın yalanı ortaya çıktı.8555
  • Giriş : 19.04.2009 / 17:37:00

Fethullah Gülen'in tartışmalarının içine çekmeye çalışan Yalçın Doğan'ın yalanı bakın nasıl ortaya çıktı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'nin altına bomba döşeyenleri, cephanelikleri, suikast planlarını, TSK'ya sızma operasyonlarını görmezden gelebilenler, iftira ve yalanlarla dolu yazı yazmayı da iyi biliyorlar. Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Doğan, dört gün önce, Mahir Kaynak'a dayandırdığı alıntı bir cümle ile Fethullah Gülen Hocaefendi'yi Ergenekon tartışmalarının içine çekmeye çalıştı. Doğan dün de Samanyolu Haber'e iftira atmaya kalkıştı. Ancak Yalçın Doğan'ın yalanları ve yalan haberlerle nereye varmaya çalıştığı bugün bizzat Mahir Kaynak tarafından deşifre edildi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Doğan dört gün önce kaleme aldığı yazısına, ünlü stratejist Mahir Kaynak'tan alıntı yaptığını iddia ederek tırnak içinde bazı cümleler koydu. Doğan, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un Harp Akademileri'nde verdiği yemekte bir araya geldik dediği Kaynak'ın ağzından, şu cümlelerin çıktığını yazıyordu.

"Yemekte masamızda muvazzaf bir koramiral oturuyor. Masada Ergenekon açılıyor, koramiral konuya hiç girmiyor. Eski MİT ajanı Mahir Kaynak bir komplo teorisi daha atıyor. Ergenekon'da bu son dalga artık Tayyip Bey'i yıpratmaya yönelik. Savcılar yapsa da, sonuçta Tayyip Bey'e yükleniyor. Fethullah Hoca acaba Tayyip Bey'den vazgeçti mi diye düşünüyorum."

Yalçın Doğan'ın cümleleri açıkça fitne kokuyor. En başta sözün sahibi dediği Mahir Kaynak'ı hala program yaptığı Samanyolu kurumuna karşı zor durumda bırakıyor. Ancak Doğan'ın hedefinin bu kadar basit olmadığı da açık.

Nitekim, Yalçın Doğan'ın yalan ve iftiraları fazla uzun ömürlü olmadı. Mahir Kaynak, Doğan'ın kendisine mal ettiği bu cümlelerle ilgili bir yazı kaleme aldı ve Doğan'ın açıkça yalan yazdığını ortaya koydu.

“Bu sözün altında yatan, operasyonu bu zatın taraftarlarınca yürütüldüğünün kabulüydü. Böyle bir kanaate sahip olmadığım, bu iddianın soruşturulanları destekleyenlere ait olduğunu bildiğim halde nasıl böyle bir ifade kullanmış olabilirdim.”

Kaynak yazısının devamında ise Doğan'ın asıl maksadını anlattı.

“Bir taşla iki değil üç kuş birden vuruyor. Birincisi operasyonun arkasında Fethullah Gülen'in olduğunu benim ağzımdan söylüyor, ikincisi Fethullah Gülen'in Başbakan'ı artık desteklememiş olabileceğini, üçüncüsü benim onlara karşıt görüşlere sahip olduğumu ifade ediyor. Ya iddia doğru kabul edilir, Başbakan'la bu zat karşı karşıya getirilir ya da sözlerim nedeniyle bana kızan televizyonum işime son verir ve onlarda önlerindeki bir çakıl taşından kurtulmuş olurlardı.”

Ve Mahir Kaynak yazısını "Fikir üretemeyenler iftiraya başvurur" diyerek bitiriyor ve açıkça yazmasa da Yalçın Doğan'ın yalancı ve iftiracı olduğunu ima ediyordu. Nitekim Yalçın Doğan, alışkanlıklarına dün de devam etti ve bu kez de Samanyolu Haber'e iftira atmaya kalkıştı.

Yalçın Doğan, Samanyolu'nun bırakın yalan bir haberini, bir tek yanlışını bile ortaya koyamadığı halde açık bir iftira atıyordu ve Samanyolu'na 'Yalanyolu' diyordu. Büyük bir zeka parıltısı görülen benzetmenin alt bölümünde yazarın sadece Ergenekon haberlerinden duyduğu rahatsızlığı dillendirmesi vardı.

Elbette iftiranın hukuki yollarla cevabı verilir. Ancak Hürriyet yazarı Doğan'ın böyle bir yazıya bu günlerde niye gerek duyduğunun sebebi büyük bir soru işareti...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*