Yalçın Gürbüz toprağa verildi

Yalçın Gürbüz toprağa verildi.7583
  • Giriş : 01.10.2008 / 22:46:00

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan er Yalçın Gürbüz, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çerkezköy'de, Merkez Osmanlı Camisi'nin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nda şehit er Gürbüz için düzenlenen törene, annesi Melek ve Babası Mustafa Gürbüz ile yakınları, Tekirdağ Vali Vekili Bekir Sıtkı Kocakundakçı, İlçe Kaymakamı A. Akın Varıcıer, Saray Kaymakamı Yaşar Karadeniz, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Göktürk Gökbayrak, İl Jandarma Komutanı Albay Ali İnlek, İl Emniyet Müdürü Cemil Demir, MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, İlçe Belediye Başkanı Ali Ertem ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Müftüsü Mahmut Emin, törendeki konuşmasında, ''Şehit olmak peygamberlerle beraber olmaktır. Şehitler anne ve babalarına şefaatçi olacaktır. Onlara (ölü) demeyiniz, onlar en yüce mertebeye ulaşmışlardır'' dedi.

Bu arada, Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu bir subay da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün mesajını okudu.

Caminin önünde şehit er Gürbüz için yapılan cenaze törenine gelen anne Melek Gürbüz'e sağlık memurları refakat etti. Melek Gürbüz, ''Benim yavrumun kanadını kıranların önünde ağlamayacağım. Beni alsınlar, vallahi billahi ben onun görevini tamamlarım'' diye feryat etti.

Kılınan cenaze namazından sonra şehit er Yalçın Gürbüz, Çerkezköy Şehitliğinde toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan bir grup, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' diye slogan attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*