Yalçındağ, Olli Rehn ile görüştü

Yalçındağ, Olli Rehn ile görüştü.18039
  • Giriş : 08.09.2008 / 18:37:00

Yalçındağ ve beraberindeki TÜSİAD heyeti, AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu Üyesi Olli Rehn'le bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve beraberindeki TÜSİAD heyeti, AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu Üyesi Olli Rehn'le bir araya geldi

TÜSİAD Başkanı Yalçındağ, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Rehn'le muhalefet partileri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, ''muhalefet partilerini de AB konusunda mobilize etmemiz lazım. Hatırlarsanız birkaç sene önce (AB konusunda) neredeyse bir milli seferberlik ruhu içinde hareket etmiştik. Muhalefeti, iktidarı, kamuoyu, genci, yaşlısı herkesle beraber yine AB konusunda o ruhu ve heyecanı yakalayabilmek... Bunun için ne yapabileceğimizi konuştuk'' dedi.

Yalçındağ, Olli Rehn'in Gürcistan'daki son gelişmelerin Türkiye'nin stratejik öneminin bir kez daha fark edilmesine neden olduğunu belirterek aynı sorunlarla karşılaşan AB ve Türkiye'nin birlikte çalışarak her iki tarafın kazanacağı ortak çözümler üretmesi gereği üzerinde durduğunu aktardı.

TÜSİAD Başkanı Yalçındağ, Rehn'in reformların sürdürülmesi ve son açıklanan Ulusal Program'ın uygulamaya geçilmesi mesajı verdiğini anlattı.

Yalçındağ, görüşmede ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan ziyareti, Anayasa Değişikliği, bölgesel kalkınma, küresel ekonomik gelişmeler ve enerji konularını ele aldıklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*