Yalçındağ da Gül ile Çin'e gidiyor

Yalçındağ da Gül ile Çin'e gidiyor.12394
  • Giriş : 23.06.2009 / 15:27:00

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Çin Halk Cumhuriyeti'ne düzenleyeceği resmi ziyarete katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yalçındağ, ziyaret çerçevesinde Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Chen Jian ile bir araya gelecek. Yalçındağ ayrıca, Cumhurbaşkanı Gül'ün temasları kapsamında düzenlenen iş forumunda, Çinli siyasetçiler ve özel sektör temsilcileri ile gerçekleşecek temaslarda da yer alacak.

TÜSİAD, Çin Halk Cumhuriyeti'ne düzenlenen resmi ziyaret kapsamında, Pekin'de 26 Haziran'da Çin Avrupa Birliği Ticaret Odası (EU Chamber of Commerce in China-EUCCC) ile birlikte bir toplantı düzenleyecek. TÜSİAD'ın Pekin Bürosu'nun koordinasyonunda düzenlenecek toplantıya, Cumhurbaşkanı Gül, Yalçındağ başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, EUCCC Başkanı, Çinli ve Çin'de faaliyet gösteren Avrupalı şirketlerin başkan ve üst yöneticileri (CEO) ile Çin iş dünyasından temsilciler katılacak.

Toplantıda, iki ülke arasındaki yeni işbirliği alanları, Türkiye'ye Çin yatırımları ve Türk şirketlerin Çin pazarındaki sorunları değerlendirilecek.

Yalçındağ başkanlığındaki heyette, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Molay, TÜSİAD International Başkanı Osman F. Boyner, TÜSİAD International Başkan Yardımcısı Mehmet Aykut Eken, TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası ve TÜSİAD Pekin Bürosu Sorumlusu Iraz Turhan yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*