Yalçındağ: İstikrar bozulabilir

Yalçındağ: İstikrar bozulabilir.12042
  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Çankaya'nın uzlaşma ve uzlaştırma makamı olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yalçındağ, toplumun içine sinmeyen cumhurbaşkanının siyasi gerginliğe neden olacağını vurguladı. NTV/CNBC-e ortak yayınında soruları yanıtlayan Yalçındağ, "Cumartesi günkü miting hassasiyetin ortaya konması açısından önemli. Toplumsal hassasiyeti önemsemeden bir Cumhurbaşkanı seçilirse, orta vadede ekonomik ve siyasi istikrarsızlığa neden olacaktır" dedi. Yalçındağ, Başbakan Erdoğan'ın olası adaylığı konusunda da şöyle konuştu: "Şahsi hislerim, Erdoğan'ın aday olmayacağı yönünde. Aksi olsa da bu makamın gereğini titizlikle yerine getirmesi için azami dikkat harcaması gerekecektir."
Seçimlerde her sonuca hazırlıklı olunması gerektiğini belirten Yalçındağ, "Dört yıldaki başarılı ekonomi yönetimi ortada ama henüz yetersiz. Buradan sapmak siyasi intihardır. Genel seçimleri sonbahara çekmek ekonomi için faydalı olabilir. Bu erken seçim olarak algılanmaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious