Yalçınkaya başörtüsü sorununu 'biz çözeriz' dedi

Yalçınkaya başörtüsü sorununu 'biz çözeriz' dedi.13194
  • Giriş : 15.04.2008 / 00:27:00
  • Güncelleme : 15.04.2008 / 00:41:57

CHP'li Ayhan Yalçınkaya iktidara geldiklerinden başörtüsü problemini partilerinin çözeceğini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sivas'ta genel başkan adaylığını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Gençlik Kolları Eski Başkanı Ayhan Yalçınkaya iktidara geldiklerinden başörtüsü problemini partilerinin çözeceğini kaydetti. Yalçınkaya, önümüzdeki kurultayda yeni bir umudun ortaya çıkacağını kaydetti.

Sivas'ta 26-27 Nisan 2008'de yapılacak 32. "CHP olağan Kurultayı"nda genel başkanlığa adaylığını açıklayan Ayhan Yalçınkaya, İl Başkanı İrfan Erdem ve birkaç partilinin katılımıyla Osmaniye CHP İl binasında bir basın açıklaması yaptı.

CHP'nin genel başkanlığına aday olduğunu belirten Yalçınkaya, içlerindeki kavgayı bırakıp yeniden bir örgütlenme içerisine gitmeleri gerektiğini kaydetti.

Ak Parti'nin 22 Temmuz seçimlerinden nasıl yüzde 47 oy aldığının üzerinde durulması ve yeniden teşkilatlanmalarını gözden geçirmeleri gerektiğini aktaran Yalçınkaya, niçin CHP'den genel başkanlık yarışına katıldığını açıklamadı.

Türkiye'nin 1980 sonrasında hızlı bir şekilde değiştiğini siyasal islamın güçlü hale geldiğini savunan Yalçınkaya, bunun için karşı devrim hareketine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Partilerinde anlayışın değişmesi gerektiğine ve yeni bir dinamizme ihtiyaçları olduğunu aktaran Yalçınkaya, "Teşkilatlar olarak yeniden örgütlenmeliyiz. Halkın içerisine inmeli derdimizi onlara net bir şekilde anlatmalıyız. Partimizin yeni, dinamik genç bir kadroya ihtiyacı var." dedi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious