Yalova TOKİ konutları satışa çıktı

Yalova TOKİ konutları satışa çıktı.18089
  • Giriş : 07.07.2008 / 13:32:00

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Yalova Belediyesi arasında yapılan anlaşma gereğince Hacımehmet Ovası'nda yapılan 1150 konuttan belediyeye ait olanları satışı çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha önce çeşitli tarihlerde yapılan ihalelerde 98 adet daire satılmıştı. Kalan 145 daire için de satışlar 9-10-11 Temmuz 2008 tarihlerinde yapılacak ihalelerle gerçekleşecek.

Yalova Hacımehmet Ovası'nda kent atmosferiyle özdeşleşmiş modern şekilde inşa edilen belediyeye ait 145 adet daire, yarısı peşin ödenmek üzere diğer yarısı da 120 ay vade ile taksitli olarak satılacak. Aylık taksitler her yıl ocak ve temmuz ayında memur maaş katsayısına göre artırılacak. TOKİ'deki belediye konutlarından 128 adet 3+1 daire 127 metrekare alanı kapsıyor. 17 adet 2+1 daire de 85 metrekare özelliğini taşıyor. Buna göre 2+1 dairelerin fiyatı 71.500 ile 82.500 YTL arasında değer buluyor. 3+1 daireler ise 99.990 ve 127.930 aralığındaki rakamlarla uygun fiyatlarla sunuluyor. Yalova Belediyesi'nden konut satın almak isteyenler belediye binasında yer alan İşletme İştirakler Müdürlüğü Gelir Şefliğine başvurabilecek.

Toplumu en çok ilgilendiren konuların başında toplu konutun geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu, "Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmak için kolları sıvadık. Hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde Yalova'da kentsel dönüşümde önemli adımlar atıldı. Şimdi de Belediye konutlarımızı satışa çıkararak vatandaşlarımıza ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşatıyoruz" dedi. TOKİ konutlarında ev sahibi olmanın büyük bir avantaj olduğunu ifade eden Başkan Binicioğlu, "Yalova'da yükselen değerler TOKİ konutları çevresinde şekilleniyor. Gelişen Yalova'mızda TOKİ konutlarının yer aldığı bölge yakın gelecekte bir cazibe merkezi olacak. Uygun fiyatlarla sunulan bu seçeneği tercih eden vatandaşlarımızın geleceklerine iyi bir yatırım yapmış olacak" vurgusunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*