Yalova'da orman yangını

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesi Sivritepe mevkisindeki ağaçlandırma sahasında çıkan yangında, yaklaşık 5 hektarlık alanın zarar gördüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Teşvikiye beldesi yakınlarındaki Sivritepe mevkisinde saat 15.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına, Bursa Orman Bölge ve Yalova Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.
Yangın alanında incelemelerde bulunan Yalova Valisi Yusuf Erbay, gazetecilere yaptığı açıklamada, ekiplerin 5 arazözle müdahale ettikleri yangının, yaklaşık iki saat süren çalışmalar sonucunda tamamen kontrol altına alındığını söyledi.

Şiddetli lodosun söndürme çalışmalarını olumsuz etkilediğini anlatan Erbay, ”Lodos etkisini kaybetmeye başladığında ekipler de yangını kontrol altına aldılar. Şu an için olumsuz bir durum kalmadı. Yaklaşık 5 hektarlak alan yandı. Ancak yangın kontrol altında” dedi.

Bu arada, yangın çıktığı sırada Çınarcık ilçesi ve Teşvikiye beldesinde hoparlörlerden yapılan anonslar üzerine vatandaşların da yangın söndürme çalışmalarına katıldıkları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious