Yalovalı minibüsçüler 3 saat yol kesti

Yalovalı minibüsçüler 3 saat yol kesti.13829
  • Giriş : 10.10.2008 / 14:20:00
  • Güncelleme : 10.10.2008 / 14:23:38

Yalova'da, şehir merkezine girmeleri yasaklanan ilçe minibüslerinin sürücüleri, yol kapatma eylemi yaparak uygulamayı protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yalova-İzmit Karayolu yaklaşık 3 saat trafiğe kapanırken, polis ekipleriyle minibüsçüler arasında gerginlik yaşandı.

Yalova güne minibüsçü eylemiyle başladı. Yalova Belediyesi, ilçe minibüslerinin il merkezine girişini yasaklamış, şehrin 3 kilometre dışına inşa edilen terminalde yolcu indirip bindirmelerini istemişti. Yalova'nın Altınova, Çiftlikköy ve Çınarcık ilçelerindeki minibüsçüler, belediyenin uygulamasını protesto etmek için Tonami Meydanı'nda toplandı.

Yaklaşık 300 araçla E-130 Karayolu'nun Yalova istikameti ile Bursa-Yalova yolunu kapatan minibüsçüler, polisin uyarılarına rağmen dağılmadı. Yaklaşık 3 saat boyunca trafiğe kapalı kalan yolda uzun araç kuyrukları oluşurken, tıkanan yolda mahsur kalan sürücüler ise eyleme tepki gösterdi.

Bir ara yolda oturma eylemi yapan minibüsçüler, Yalova Valisi Yusuf Erbay ve Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu'nun yanlarına gelmesini istedi. Kısa süre sonra minibüsçülerin yanına gelen Belediye Başkan Yardımcısı Dinçer İlhan, sürücülerin tepkisiyle karşılaştı. İldeki tüm birimlerde bulunan polis memurları olay yerine takviye olarak çağrıldı. Bu sırada çevik kuvvet polisleriyle dağılmamakta direnen sürücüler arasında gerginlik yaşandı. Minibüsçüler polis ekipleri tarafından dağıtılırken, yolu tıkayan araçlar ise çağrılan vinçlerle çekilmeye başlandı. Bunun üzerine olay yerine gelen SS.Çiftlikköy Minibüsçüler ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Metin Sadioğlu, emniyet yetkilileri ile konuştuktan sonra, sürücülerden minibüslerini yol kenarına alarak trafiği açmalarını istedi. Minibüsçüler araçlarını yol kenarına çekerek 3 saat boyunca tıkadıkları E-130 Karayolunu trafiğe açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*