Yamaç paraşütü kazası kamerada

Yamaç paraşütü kazası kamerada.24535
  • Giriş : 18.04.2009 / 16:58:00

Mersin'de Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen yamaç paraşütü şenliğinde üzücü bir kaza yaşandı. kalkış sırasında kontrolünü kayben paraşütçünün kazası saniye saniye görüntülendi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Rüzgarın zaman zaman hızını arttırdığı şenlikte Umut Sevinç, kalkış sırasında kontrolünü kaybederek yamaçta süründü. Umut Sevinç kazayı ufak sıyrıklarla atlattı.

Turizm Haftası nedeni ile Emirler Köyü yakınlarında bulunan Mersin'e hakim Gelincik Tepe'de Gaziantep, Adana, Tarsus ve Mersin'den yamaç paraşütçüleri buluştu. Tepeden kalkış yapan paraşütçüler Mersin'i ayaklarının altına alarak uçmanın keyfini yaşadı. Bu sırada tepeden kalkış yapan Umut Sevinç aşırı rüzgarın da etkisi ile kontrolünü yitirerek tepenin yamacında ağaçların arasına düştü.

Arkadaşlarının düştüğünü gören paraşütçüler koşarak yamaçtan aşağıya indi. Umut Sevinç, arkadaşları tarafından el ele tutuşarak yamaçtan yukarı çıkarıldı. Olay yerine gelen 112 Ambulans görevlileri ile birlikte ambulansa götürülen Umut Sevinç'in tedavisi ambulansta yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*