Yaman Hoca'nın Matematik sevgisi

  • Giriş : 15.11.2008 / 12:48:00

Kastamonu Kuzeykent Lisesi Matematik Öğretmeni Latif Yaman, öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerine tekrar imkanı sunup onları dershaneye gitmeden üniversite sınavlarına hazırlamak amacıyla internet sitesi kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaman, aynı okulun bilgisayar öğretmeni Ahmet Meral ile birlikte hazırladıkları ''Matematik ve Geometri Ders Anlatım Sitesi'' www.yamanhoca.com'da lise matematik müfredatındaki tüm konuları işliyor.

Tamamen eğitim amaçlı olarak hazırladığı sitenin çok kısa sürede öğrencilerden çok büyük ilgi gördüğünü belirten Latif Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehir dışından birçok öğrencinin de internet yoluyla bu bilgilere ulaşıp ücretsiz olarak bu hizmetten yararlandığını söyledi.

Birçok öğrencinin özellikle matematik derslerinde başarısız olduğunu ve bunun en büyük nedeninin ise bu dersi sevmemekten kaynaklandığını ifade eden Latif Yaman şunları söyledi:

''Öğrencilerin anlamakta zorlandıkları bölümleri sınıfta tespit edip eve akşam geldiğimde bölümü ön plana çıkartıp ders konularını sesli ve görüntülü hazırlıyorum. Çocukların anlamadıkları noktalarla ilgili soru sayısını artırarak, hem soru hem de cevaplarını video haline getirip yayınlıyorum. Matematik dersini öğrencilere daha kolay öğretmek ve bu dersi sevdirmek için, öğrencilerin konuları tekrarlayarak öğrenmeleri için site kurmaya karar verdim. Öğrenme zorluklarını gidermek için hazırladığım siteyi takip eden öğrenciler dersleri daha iyi anlayıp, soruları daha kısa sürede çözüyor. Bunun öğrencilerimize büyük yarar sağlayacağını düşünüyorum.''

-''TAKTİR ETMEK LAZIM''-

Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Nihat Tarakçı, söz konusu etkinliğin, ''Gerçekten taktir edilecek bir çalışma'' olduğunu belirterek, şöyle dedi:

''Latif hocanın bu projesiyle derslerde anlama sıkıntısı çeken ve eksiği olan tüm öğrenciler bu sayede istedikleri konuyu 24 saat boyunca tekrar işleyip istedikleri kadar tekrar edebiliyorlar. Türkiye'de bu tip eğitimcilere gerçekten çok ihtiyacımız var.''

Kuzeykent Lisesi Müdürü Necmettin Şahin de öğrencilerin yararına olacak bu tip her projeye okul yönetimi olarak sonuna kadar destek vereceklerini söyledi. Şahin, ''Tüm hayatımıza giren internetin doğru yerde kullanılmasının çok büyük önemi var. Öğretmen arkadaşımızın derslerde anlattığı konuları akşam eve gittiğinde saatlerini harcayarak, ders videosu hazırlaması yöneticisi olarak bizi çok mutlu etti'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*