"Yan bakma" tartışması ölümle bitti

  • Giriş : 23.12.2007 / 18:21:00

Bursa'da 2 kardeşten birinin hayatını kaybettiği bıçaklama olayının 'yan bakma' tartışması nedeniyle yaşandığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cinayet, dün akşam saat 17.00 sıralarında Merkez Osmangazi ilçesi, Çakırhamam Temiz Cadde'deki bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre, İstanbul'dan Bursa'daki dayısı ve yakın akrabalarını ziyarete gelen Bulgaristan doğumlu Levent (18) ve Bülent Başaran (23) kardeşler, akşam saatlerinde de Çakırhamam'daki Yeşil Ev isimli mekana gitti.

Burada alkol alan iki kardeş, Sezgin Ö. (22) ve arkadaşları ile yan bakma yüzünden tartışmaya başladı. Çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bıçağını çeken Sezgin Ö., iki kardeşi yaralayarak olay yerinden kaçtı.

Kavgada Bülent Başaran baldırından hafif şekilde yaralanırken, karın boşluğu sol tarafından kalbine tek bıçak darbesi alan Levent Başaran ise, özel bir araçla kaldırıldığı Bursa Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Olayın ardından kaçan Sezgin Ö. ve 5 arkadaşı, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları devam eden zanlıların bugün adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious