'Yan hakemleri ayarlayın şampiyon olun'

'Yan hakemleri ayarlayın şampiyon olun' .15081
  • Giriş : 12.07.2007 / 11:17:00

Mahmut Uslu'nun Adnan Polat için söylediği sözlerin sırrı çözüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adnan Polat şikeyi itiraf etti mi?

Polat’a “Konuştuklarımızı anlatırsam sokağa çıkamaz” diyen Uslu’nun şifresi çözülüyor:

TA 2002-03 sezonunun devre arasında, Adnan Polat’ın G.Saray’la alâkasının olmadığı dönemde, Polat ile F.Bahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu arasında geçen diyalog, futbolumuzun içine düştüğü batağı, tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi.

Herşey; hafta başında, G.Saray gündemi boş kalmasın diye basın toplantısı düzenleyip spekülatif açıklamalarda bulunmayı adet haline getiren Adnan Polat’ın çıkışıyla başladı. Polat’ın “F.Bahçe bizi kıskanıyor. Bazı bürokratları araya sokup Seyrantepe’nin G.Saray’a verilmesini engellemeye çalıştılar” demesiyle başladı.

Mahmut Uslu, bu çıkışa sert yanıt verip açtı kutuyu, söyledi kötüyü.. Önce, Uslu’nun önceki günkü basın toplantısında verdiği mesajları hatırlayalım:

“Seyrantepe’yi engellemek için hangi bürokratlarla konuşmuşuz, Polat ismini açıklasın..”

“Sayın Polat G.Saray yönetiminde olmadığı dönemlerde, kendisi muhalefetteyken, özellikle Moskova’da bana farklı konuşuyordu. İktidara geldi, şimdi farklı konuşuyor..”

“Kendi başkanına saygı duymayan adamdan, bize saygı göstermesini beklemiyoruz..”

Hikâyenin aslı şöyle:

“Daum’un F.Bahçe’deki ilk yılında, 2002-03 sezonunun devre arasında Uslu ile Polat, Moskova’da karşılaşırlar. Havaalanında uzun süre sohbet ederler. Uslu, hakemlerle ilgili sıkıntılarını anlatır. Polat ise şu tavsiyede bulunur: ”Ama siz yanlış yapıyorsunuz. Geldiğiniz günden beri Haluk’la (Ulusoy) kavga ediyorsunuz. Biz 4 sene üst üste nasıl şampiyon olduk sanıyorsun? Haluk’la iyi geçinin, yan hakemleri ayarlayın, gör bak nasıl şampiyon olursunuz..”

Yani G.Saray yönetiminde yer almadığı dönemde, Polat’ın F.Bahçe’ye şampiyonluk konusunda yol gösterdiği ortaya çıktı.

Üstelik Polat, sadece Moskova’da değil, 1.5 yıl önce Papermoon’da da F.Bahçeliler’le masayı paylaştı. Orada da Canaydın ve yönetim biçimi hakkında ağır ithamlarda bulundu. Hatta “Özhan Abi, karıştığı her işi bozuyor. O gitmeden G.Saray’da işler düzelmez” ifadelerini kullandı. Bakalım, şimdi ne olacak?

Polat, suçlamalara karşı susmaya devam edecek mi? Canaydın nasıl tavır alacak? Ve federasyon bu olaya el koyacak mı?


ADNAN POLAT: BEN ÖYLE DEMEDİM

MAHMUT Uslu’ya ’Haluk’u bağlayın, yan hakemleri ayarlayın, şampiyon olursunuz’ dediği öne sürülen Adnan Polat, dün şu açıklamayı yaptı: “Ben Mahmut Uslu’ya böyle birşey söylemedim. F.Bahçeliler bizi yıpratmaya çalışıyorlar.” Ancak, en ufak olayda herkesi rahatça yalanlayan Polat’ın bu ağır itham karşısında, kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yapmaktan kaçınması ’manidar’ olarak yorumlandı.

MAHMUT USLU: MESAJIMI VERDİM

Fitilin ateşini yakan Uslu ise olayı şöyle değerlendirdi: “Ben durup dururken çıkıp konuşmadım. Polat ’F.Bahçe bizi kıskanıyor’ dedi.

Ben de cevabını verdim. ’Başkanına, camiasına saygı duymayan kişi’ dedim, ’Bize akıl-fikir veriyordu’ dedim. Polat bana seramiklerin boyuyla ilgili fikir vermeyeceğine göre, futbola dair birşeyler paylaşıyordu demek ki... Dikkatli kulaklar ne dediğimi duyar.”

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious