Yanal, Braunschweig maçını değerlendirdi

Yanal, Braunschweig maçını değerlendirdi.11962
  • Giriş : 10.08.2008 / 17:15:00

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, E.Braunschweig maçını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor teknik direktörü, bordo-mavili takımın resmi sitesine E.Braunschweig maçını değerlendirdi.

Maçta yoğun antrenman temposunun etkilerini hissettiğini vurgulayan Yanal, şunları söyledi:

“Her açıdan bakıldığında, oyunun oynanması için gerekli olan enerjinin ve coşkunun en alt seviyede olduğu bir karşılaşmaydı. Beyinler düşünse de ayaklar buna uyum sağlamadılar. Disiplinli ve oyunumuzu bozmaya oynayan, her alanda birebir mücadeleyi ön plana alan rakibimizle boğuşmak, bu direncin kırılması için kora kor karşılık vermek gerekiyordu. Ancak kamp yoğunluğunun ve bitkinliğinin eksikliğini net olarak hissettik. Buna rağmen dayanarak müsabakaya asılmalıydık ama oyuncularımız bu yorgunluğa dayanamayınca sonuç böyle oluştu”

“Trabzonspor'un gerçek gücü bu değil. Oyuncularımızın bu yoğunluktan çıkıp gerçek mücadele içerisine girdiklerinde asla performansları bu olmayacaktır. Onlara kesinlikle güveniyorum. Bir çok oyuncunun son enerji değerlerini de kullandığı bu karşılaşmanın ardından A.Bielefeld ile kampımızın son maçını oynayıp artık müsabaka dönemine gireceğiz. Takımın içerisindeki sosyal uyumluluğun ve ahengin ligde önemli etki yapacağını düşünüyorum”

“Oyuncularımızın yapılan tüm çalışmalarda son derece iyi bir katılımla bütün enerjilerini harcadıkları ortada. Önemli olan bu zorlamaları kaldırıp her birinin kuvvetlerinin ve dayanıklılıklarının üst düzeye çıkarılmasıydı. Bu konuda yaptığımız bütün çalışmaların karşılığını ligde alacağız. Bu müsabakalar hem kondisyon gelişimi hem de karşılaştığımız sonuçların sonunda alacağımız duygusal tepkilerin bir öğretisi olarak tamamlandı”

“Az sayıda problem yaşayan ve herkesin katılımının olduğu bir kampın faydalarını her alanda hissettirebilecek bir son yaşayacağımızı düşünüyorum. Bu da lige yansıyacaktır. Sahada istediklerini yapamayan oyuncularımızın kazandıkları dayanıklılığı ligde rakiplerine karşı hissettirecekleri kesindir. Müsabakaların sonuçlarından çok oyuncularımıza etki edecek kazanımları düşünüyoruz. Bu da dayanıklılık ve mücadelenin üst düzeye çıkarılmasıdır. Bu konuda takımımızın potansiyelinin yükseldiğini düşünüyorum

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*