Yanal, Sivasspor'u tebrik etti

Yanal, Sivasspor'u tebrik etti.10315
  • Giriş : 25.04.2009 / 20:14:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Sivasspor karşısında ortaya koydukları oyundan ziyade rakiplerinin ortaya koyduğu oyunu böyle anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal iki takımın da birbirine oyun üstünlüğü kurmadığı dakikalarda 2-0 yenik duruma düştüklerini belirterek, ''Çok disiplinli ve sistemli oynamayı 2-0'dan sonra da devam ettiren rakibimize karşı skoru bulamadık ve sonucu alamadık. Rakibimizi kutluyorum'' diye konuştu.

Yanal, Trabzonspor'un bundan sonraki hedefinin ne olacağı yönündeki soruyu, şöyle yanıtladı:

''Matematiksel olarak sonuçların geldiği bir nokta var. Matematiksel olarak şansları eşit olarak görüyorum. Tabii ki en iyi niyetli olarak düşündüğümüz Avrupa'ya mutlaka gitmek olacaktır. Trabzonspor bu hedefini devam ettirecek, bu da en üst derece olacaktır.''

Bir basın mensubunun Trabzonspor'un neden bu kadar kötü oynadığını sorması üzerine Yanal, ''Bugün aslında baktığınızda Futbol adına iki takımın da çok fazlasıyla bir şey yaptığını söyleyemeyiz. Sadece rakibimizin takım savunması oldukça iyi, rakibimizin oyun savunmasındaki dağılımı oldukça iyi'' dedi.

Rakiplerine pozisyon vermediklerini anlatan Yanal, şöyle devam etti:

''Ama geldikleri 3 pozisyon gol oldu. Bu tür bir maçta oyun üstünlüğü diye karşıya baktığınız zaman ben çok fazlasıyla oyunu çok iyi oynayıp da maç aldı diyemem. Ama rakibimizin disiplinli oynaması, o erken golleri bulduktan sonraki sistemle oynaması rakibe puanları getirmiş oldu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*