Yanal: Aklınızı başınıza toplayın

Yanal: Aklınızı başınıza toplayın.11962
  • Giriş : 11.08.2008 / 09:04:00

Tecrübeli çalıştırıcı, futbolcularına "Aklınızı başınıza toplayın" dedi ve ekledi: Kötü futbolun mazereti olamaz. Bir an önce toparlanın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzonspor'un Braunschweig'e 2-0 yenilmesi Ersun Yanal'ı çileden çıkardı. Maç sonrası soyunma odasında futbolcularla toplantı yaptığı öğrenilen tecrübeli teknik adamın, "Bu Futbol bize yakıştı mı? Nasıl bir oyun bu? Trabzonsporlu gibi oynamıyorsunuz" dediği öğrenildi. Yanal'ın,"Kötü futbolun hiçbir izah tarzı, mazereti olamaz.
Herkes aklını bir an önce başına toplasın" diyerek futbolcularını azarladığı ifade edildi.

YORGUNLUK BOZDU

Yanal, basına ise şu açıklamayı yaptı: "Bakıldığında, Futbol oynanması için gerekli olan enerjinin ve coşkunun en alt seviyede bulunduğu bir karşılaşmaydı. Beyinler düşünse de ayaklar buna uyum sağlayamadı. Disiplinli ve oyunumuzu bozmaya çalışan, her alanda bire bir mücadeleyi ön plana alan rakibimizle boğuşmak, bu direncin kırılması için kora kor karşılık vermek gerekiyordu. Ne yazik ki yoğunluk bizi engelledi."

LİGDE FARKLI OLUR

Tecrübeli hoca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim gerçek gücü bu değil. Oyuncularımızın bu yoğunluktan çıkıp gerçek mücadele içerisine girdiklerinde asla performansları bu olmayacaktır. Onlara kesinlikle güveniyorum. Takımın içerisindeki sosyal uyumluluğun ve ahengin ligde önemli etki yapacağını düşünüyorum. Bielefeld ile kampımızın son maçını oynayıp artık müsabaka dönemine gireceğiz. Ligde bu takım farklı olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*