Yanal: Beşiktaş'ın gayretini kırdık

Yanal: Beşiktaş'ın gayretini kırdık.13151
  • Giriş : 15.02.2009 / 22:37:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş'ın olmazsa olmaz puan gayretini 2 puan kırdıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yanal, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş'ı yenmeleri halinde aradaki puan farkını 9'a çıkarabileceklerini, ancak bunu gerçekleştiremediklerini ifade ederek, ''Ancak 6 puanlık farkı korumayı bildik'' dedi.

''Trabzonspor'un istediği oyunu rakibine kabul ettirme adına başarısız olduğunu düşünüyorum'' ifadesini kullanan Ersun Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Özellikle ikinci yarıda rakibin geride kurduğu savunmayı biz öndeki oyuncularla aşabilecek şekilde değerlendiremedik. Ataklarımızı rakip kalede gole gidebilecek şekilde ileride topu tutamadık. Oyunun ikinci yarısında rakibin, forvetleriyle stoperleri arasında pozisyonlar oldu. Burada çok önemli pozisyon olmadı. Sadece karamboller oldu, çok gol pozisyon vermedik. Rakibimizin olmazsa olmaz puan gayretini iki puan kırdık. Bu önemli deplasmandan puan çıkardık, ikili averajda biz öndeyiz.''

Yanal, Alanzinho'nun çok top kaybı yaptığı yolundaki bir soruyu, ''Bu oyuncumuz çok geç geldi. Alanzinho'yu daha yeni yeni hazırlıyoruz. Birkaç hafta içinde o da bizim oyunculara yakın performans gösterecektir'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*