Yanal maç sonrası ne dedi?

Yanal maç sonrası ne dedi?.13151
  • Giriş : 17.04.2009 / 23:51:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, kazanmaları gereken bir karşılaşmayı kazandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yanal, 2-0'lık galibiyetleriyle sona eren Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı değerlendirmede, kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, ''Kazanmamız gereken bir maçı kazandık. Sonucu almak önemliydi. Kalan maçları lehimize çevirebilecek bir takım olduğumuza inanıyorum'' dedi.

Bu galibiyetin önlerindeki maçlar için iyi bir moral olduğunu belirten Yanal, ''Bazı oyuncularımızın performansı bizi sevindirdi. Gökhan'ın golle dönmesi olumluydu. Alanzinho'nun takıma alışması olumluydu'' diye konuştu.

Bordo-mavili futbolcuların maç sonunda kolbastı oyunu oynamadan soyunma odasına gitmesi ve bordo-mavili taraftarların buna tepki göstermesine ilişkin olarak ise Yanal, şunları söyledi:

''Maçtan sonra nasıl futbolcular oynuyorlarsa oynamama taktiri de onların. Maçtan sonra gergindiler. Soyunma odasına gittiler. Daha sonra çıkıp selamlamalarını yaptılar. Bunlara takılmamak gerek. Bunun bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bunu olay haline getirmenin anlamı yok. Trabzonspor, Trabzonspor taraftarlarınındır. Oyuncuları yüreklendirmek her zaman onların takdiridir. Oyuncularımız taraftarlarla böyle bir diyaloğa giremez.''

Trabzonspor'un hedefi çok büyük bir kulüp olduğunu kaydeden Yanal, ''Kulübün yaptıklarını görmek gerek. Kurulan takımın değerini iyi anlamak ve tüketmemek gerek. Tüketirsek seneye ileriye gidemeyiz. Hedefi sonuna kadar kovalayacağız. Sonuç almak için çabalayacağız. Trabzonspor takımının değeri ve önemi fazla. Onu aşağıya basmamak gerek'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*