Yanal: Oyunun kontrolü bizdeydi

Yanal: Oyunun kontrolü bizdeydi.10315
  • Giriş : 16.03.2008 / 23:51:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, ilginç bir karşılaşma oynadıklarını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, ilginç bir karşılaşma oynadıklarını ifade ederek, ''Beşiktaş'ın ilk atağında savunma hatasıyla golü yedik. 44. dakikada pozisyon üretemeyen Beşiktaş karşısında 2-0 yenik duruma düştük. Oyunun kontrolü yaklaşık yüzde 60 bizdeyken 2-0 geriye düştük. Oyunu sertleştirecek bir tutum içinde olmayan takımımız üstüste kartlar gördü'' diye konuştu.

Hiç ummadıkları bir anda oyuncularının atıldığını kaydeden yanal, ''Pozisyonlar yaratıyorduk. Her türlü atak sayısı bizden yana fazla olsa da topu ağlara gönderemedik. Son 15 dakikada da oyun koptu. Futbol böyle bir oyun, üstünlüğünüz size birşey getirmiyor, skor üretmek lazım. Oyuna ağırlığımızı koyacağımız anda gereksiz bir kart gördük. Beşiktaş'ı kutluyorum, bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum'' dedi.

Kaleci Tolga ile ilgili bir soruya Yanal, şöyle yanıt verdi:

''Her maçta hata yapan kaleciyi değiştirirseniz kaleci bulamazsınız. Tolga'da ısrar ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Frikikten her kaleci gol yiyor. Suçlu aramak çok kolay. Çok ünlü kaleciler de gol yemiştir. Oyuncuma güveniyorum, sonuna kadar da güveneceğim.''

Yanal, Barış'ın atılmasının kendilerini etkilediğini kaydederken, oyunun kırılma noktası olarak da, ''Bugün bana göre Rüştü'nün performansı yüksekti ve maçın kırılma noktasını Rüştü tayin etti'' dedi.

Barış'ın pozisyonunda aldatmaya yönelik bir hareket olacağını tahmin etmediğini ifade eden Yanal, ''Bazen refleks de olabiliyor. Trabzonspor bugün ligde önemli bir konumda olsaydı bu kararı verebilecek miydi, bilmiyorum'' diye konuştu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve kısa sürede kimi transferlerin sonuçlanabileceğini ifade eden Yanal, Yattara'nın kesinlikle takımda kalacağını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious