'Yanal' soruları Şener'i terletti

'Yanal' soruları Şener'i terletti.8768
  • Giriş : 14.05.2009 / 20:04:00

İstanbul'da Trabzonspor konulu panelde Sadri Şener'e zor sorular yöneltildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Marmara Üniversitesi'nde öğrenci şenlikleri kapsamında düzenlenen Trabzonspor konulu panel İstanbul'da yapıldı.

Üniversitenin Göztepe yerleşkesindeki Dr. İbrahim Üzümcü Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen ve Marmara Üniversitesi Trabzonsporlular Birliği'nin organize ettiği paneli Yrd. Doç. Dr. Hanefi Bostan yönetti. Panele Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcıları Saner Ayar ve Muammer Saka'nın yanı sıra Trabzonspor Basketbol Takımı Antrenörü Alaaddin Yakan, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Fanatik Gazetesi Yazarı Ergun Ata ile tiyatro sanatçısı Hüseyin Avni Danyal konuşmacı olarak katıldı.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Muammer Saka, bir soru üzerine, teknik direktör için görüşmelerinin sürdüğünü, Şenol Güneş'in de görüşme yaptıkları diğer teknik direktörlerle eşit bir alternatif olduğunu ifade etti.

Mevcut kadro istikrarını koruyacak, Türkiye'nin şartlarını bilen bir teknik adam istediklerini ifade eden Saka, şunları kaydetti:

''Oluşturduğumuz yeni takımda istikrarın devam etmesini istiyoruz. Yeni bir teknik adamın sil baştan yapması bizi sıkıntıya sokar. Trabzonspor'un stresini, yükünü kaldıracak, Trabzonspor'u bilen bir teknik adam olmalı. İnce eleyip sık dokuyoruz. Kaliteli, Türkiye'nin şartlarını bilen bir yabancı da olabilir. Yerli hocalar içinde Trabzonspor'u çalıştırabilecek hoca sayısı belli. Biri de Şenol Güneş hocamız. 'Daha evvel başarısız olan, bundan sonra da olamaz' mantığı doğru değil. Şenol Güneş de alternatiflerden biridir. Bana göre eşit alternatiftir. Seul'de iki yıl daha sözleşmesi devam ediyor. Yönetimin böyle bir kararı yok, sadece görüşmeler yapılıyor. Başka yerli hocalar ve yurt dışından, parametreleri bilen insanlarla da görüşmeler yapıyoruz. İnşallah Fenerbahçe maçı öncesi bu karar verilecek. Fenerbahçe maçını yeni gelecek teknik direktörün seyretmesini istiyoruz. Yönetim duygusallık içinde değil. Mevcut şartları daha ileriye taşıyacak bir arkadaş istiyoruz.''

''Ersun Yanal gönderildi mi, kendisi mi bıraktı?'' şeklindeki soru üzerine Saka, şu açıklamayı yaptı:

''Ersun hoca Türkiye'de yetişmiş, iftiharla söyleyecek olduğumuz hocalardan biri. Zirvedeki 4 takımın hocası da yerli. Bu, Türkiye için büyük bir başarı. Sadece Fenerbahçe'nin hocası yabancı. Tabii ki istikrar çok önemli. Bülent Uygun modeli... Sivasspor istikrarın sonucudur. Bir noktadan sonra, daha bir şey veremeyecek olduğunu söylüyor ve affını istiyorsa, yapacak bir şeyimiz yok. Yine yönetim olarak arkasında durduk. En son noktada, artık bir şey veremeyeceği düşüncesinde olduğu için ayrıldık. Bugün Sivasspor'a baktığınızda, para kazandıracak bir Bilica var. Diğer futbolcular için çok fazla bedeller teklif edileceğini sanmıyorum, ama istikrarları sayesinde şampiyonluk mücadelesi veriyorlar. Sivasspor'u satsanız, Güiza'yı alamazsınız. İstikrarları başarıyı getirdi.''

Muammer Saka, ligdeki şampiyonluk yarışında, puan cetvelinde kendilerinden üst sırada yer alan Sivasspor ve Beşiktaş kadar şanslarının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

AYAR: ''BOŞ BİR LAF OLMUŞ...''

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in ''Tesadüfen şampiyonluk potasına girenler dördüncü, beşinci büyük diye kendilerini adlandırıyorlar'' şeklindeki açıklamalarına, Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu'ndan neden yanıt gelmediği şeklindeki soruya, başkan yardımcıları yanıt verdi.

Başkan yardımcısı Saner Ayar, ''Kim söyledi bilmiyorum, ama çok boş bir laf olmuş. Trabzonspor gerçeğini, Türkiye'de 4 büyükten biri olarak görmemek, bazı gözlerin güneşte bile kara lekeler görmesiyle eştir. 1967 yılında kurulmuş, sayısız şampiyonluk ve kupalar kazanmış bir camiayı hala saymıyor olmayı, görmemeye dönük çalışmaları ciddiye alınacak şeyler olarak görmüyorum'' derken, bir diğer başkan yardımcısı Muammer Saka, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı'nın bu söyleme yanıt verdiğini ifade ederek, ''Biz ligde 1967 yılından bu yana varız, 6 kez şampiyon olduk. Onlar 1903'de kuruldular. Bölsünler bakalım kim daha başarılı'' şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un, Beko Basketbol Ligi'nde yer alabilmesi için girişimlerini sürdürdüklerini, yakın arkadaşı olan Beko'nun genel müdür yardımcısıyla birlikte Basketbol Federasyonu'na, Beko'nun daha çok görünebilmesi için daha fazla takımla ligin oynanması konusunda bir mektup yazdıklarını ifade eden Saner Ayar, ''Hedeflerimizden zerre kadar geri adım atmışlığımız yok. Seneye 2. ligde oynarsak, en güçlü takımı olacağız. 1. lige bu kez yönetimsel hatalarımızı da ortadan kaldırıp mutlaka çıkacağız'' dedi.

Trabzonspor Basketbol Takımı Antrenörü Alaaddin Yakan da Beko Basketbol Ligi'ne çıkamadıkları için, yaptıkları işin yarım kaldığını dile getirerek, ''Trabzon'da bulunmaktan çok mutluyum. Yaptığımız iş yarım kalmıştır, ama onu da bitireceğiz, hiç merak etmeyin. Benim hayatımda geriye adım atmak yoktur. Sadece bu sene biraz arkada kaldık, ama sonuçta Trabzonspor hak ettiği yerde olacaktır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*