Yanal ve Sağlam'ın maç yorumu

Yanal ve Sağlam'ın maç yorumu.9748
  • Giriş : 15.09.2008 / 08:25:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş ile dengeli bir karşılaşma yaptıklarını söylerken Ertuğrul Sağlam, 'Yeterince üretken değildik' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ersun Yanal, 0-0 biten karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, iki takımın da dengeli bir Futbol ortaya koyduğunu belirterek, ''Yeni kurduğumuz takımımızın ligdeki oyununun devamlılığını görmek açısından önemli bir maçtı. Biz takım olarak disiplinli oynamaya ve oyunu kontrol ederek üstün bir Futbol oynamaya gayret ettik. Zaman zaman da bunu başardık'' dedi.

Belli bir tempoyu yakalamanın ve bunu devam ettirmenin zor olduğunu ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

''Bunun için çok organize olmak gerek. Takım olarak disiplinli oynamayı becermemiz gerekiyor. Zaman zaman da bunu yaptık. Rakibe fazla pozisyon vermedik. Rakibin hızlı hücumlarında Delgado, Tello ve Serdar Özkan'ı kontrol ettik. Ligin çok başındayız. Bu ligde çok enteresan maçlar oynanacak. Her takım kıyasıya mücadele edecek. Biz hep disiplinli oynamaya, takım oyununu ön plana çıkaracak yaratıcı oyuncularımızı da kullanarak devam etmek istiyoruz.''

Karşılaşmada sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Yattara'nın özel bir oyuncu olduğunu kaydeden Yanal, ''O yaratıcı bir oyuncu. Özellikleri çok farklı ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu. Tabiki böyle oyuncunun olması büyük bir güç. Sonuçta biz 34 haftalık bu yarışın içinde onsuz veya bir başka oyuncusuz da oynayacağız. Ama bugün iki takımda eksik oyuncularını aramıştır'' diye konuştu.

ERTUĞRUL SAĞLAM

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise ofansif olarak çok üretken olamadıklarını söyledi.

Ertuğrul Sağlam, Trabzonspor'un geçmişi, futbola bakışı ve sezon başı yaptığı transferlerin etkisiyle maçı çok ciddiye aldıklarını belirterek, ''Taraftarların da desteğiyle bizim karşımızda kazanıp liderliği ele geçirmek, taraftarlarına büyük bir takımı yenme keyfini yaşatmak istiyorlardı. Bizim de amacımız iyi gidişatı devam ettirerek, kazanıp İstanbul'a dönmekti'' dedi.

Ofansif anlamda Trabzonspor karşısında sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Sağlam, şöyle devam etti:

''Oyunun genelinde ofansif olarak üretken olamadık. O bölgede oynayan oyuncularımız bu yeterliliği gösteremedi. Zaman zaman oyunda bölgeler bu tür aksaklıklara uğrayabiliyor. Oyunun belli bölümünde rakip üstünlük kurdu. Bu oyun karşılığında aldığımız bir puanın iyi puan olduğunu düşünüyorum. Gerçi oyunun son bölümünde pozisyonlar bulduk. Biraz dikkatli olabilsek 3 puan bulabilirdik. Güçlü bir takıma karşı oynadık. Kazanamadık ama kaybetmedik.''

Sağlam, karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya'nın oyunda sertliğe prim tanıdığını ve rakip takımdan yana takdir haklarını kullandığını da savundu.

Yattara'nın forma giymeyeceğini maç öncesi öğrendiklerini ifade eden Sağlam, bu futbolcunun yerine oynayan Serkan'ın da iyi bir Futbol ortaya koyduğunu kaydetti.

Sağlam, sakatlığı nedeniyle maç kadrosunda yer almayan Holosko'nun ise Perşembe günkü maça kadar oynayacak düzeye geleceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*